Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

“Otizmli Öğrencilerin Eğitiminde Özel Eğitim Uygulamaları Hizmet İçi Eğitim Kursu” Düzenlendi.

“Otizmli Öğrencilerin Eğitiminde Özel Eğitim Uygulamaları Hizmet İçi Eğitim Kursu” Düzenlendi.

     Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü Özel Eğitim ve Kaynaştırma Daire Başkanlığı tarafından Rize Çayeli Hizmetiçi Eğitim Enstitüsü’nde “Otizmli Öğrencilerin Eğitiminde Özel Eğitim Uygulamaları Kursu” düzenlendi.

    23 Eylül 2017´de başlayan kursta Bakanlığımıza bağlı okul/kurumlarda görev alan 100 özel eğitim öğretmenine, özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilerin “Eğitim Hakkı”, “Otizmi Olan Bireylerin Özellikleri”, “Akademik Becerilerin Öğretimi”, “Beceri ve Kavram Öğretimi”, “Günlük Yaşam ve Sosyal Beceri Öğretimi”, “Dil Gelişimi ve İletişim”, “Otizmli Öğrenciler ve Eğitimi”, “Bireyselleştirilmiş Eğitim Programları”, “Yanlışsız Öğretim Yöntemleri”, “Uygulamalı Davranış Analizi”, “Öğretim Teknolojileri ve Materyal Tasarımı” ile “Aile Eğitimi” konularında teorik ve uygulamalı eğitimler verildi.    

    Akademisyenler ve alan uzmanlarının eğitim görevlisi olarak katıldığı “Otizmli Öğrencilerin Eğitiminde Özel Eğitim Uygulamaları Kursu” 29 Eylül 2017 tarihinde sona erdi. 

04-10-201704-10-2017

 

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.