Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

SAĞLIKLI NESİL, SAĞLIKLI GELECEK YARIŞMASI BAŞVURULARI BAŞLADI

SAĞLIKLI NESİL, SAĞLIKLI GELECEK YARIŞMASI BAŞVURULARI BAŞLADI

"Sağlıklı Nesil, Sağlıklı Gelecek Yarışması" Başvuruları Başladı.

Bakanlığımız ile Türkiye Yeşilay Cemiyeti iş birliğinde ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin zararlı alışkanlıklara karşı bilinçli şekilde yetişmelerini; sigara, alkol, uyuşturucu, kumar ve internet bağımlılığının olumsuz ve yıkıcı etkilerini kavramalarını ve Türkiye Yeşilay Cemiyetinin faaliyetleri hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlamak amacıyla "Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Projesi" gerçekleştirilmekte; proje kapsamında Türkiye genelinde 'bağımlılıkla mücadele' konulu yarışma her yıl düzenlenmektedir.

Yarışmaya Bakanlığımıza bağlı resmi ve özel okulların ilkokul, ortaokul ve lise kademelerinde eğitim gören tüm öğrenciler başvurabileceklerdir. Yarışmaya, görsel kategoride afiş, resim, karikatür veya kısa video alanlarından; edebi kategoride ise kompozisyon, şiir, öykü, deneme veya anı alanlarından katılım yapılabilecektir.

Yarışma başvuruları 21 Kasım 2022 tarihinde başlamış olup son başvuru tarihi 17 Şubat 2023'tür.

Yarışmaya başvurular snsg.yesilay.org.tr adresinden yapılacaktır.

 

Yarışma Kılavuzunu indirmek için tıklayınız.

Yarışma Afişi için tıklayınız.

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.