Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

KAYNAŞTIRMA/BÜTÜNLEŞTİRME YOLUYLA ÖĞRENİM GÖREN ÖĞRENCİLERE YÖNELİK ÖĞRETMEN KILAVUZU VE VELİ REHBER KİTABI HAZIRLANMASINA YÖNELİK ÇALIŞMALAR TAMAMLANDI

KAYNAŞTIRMA/BÜTÜNLEŞTİRME YOLUYLA ÖĞRENİM GÖREN ÖĞRENCİLERE YÖNELİK ÖĞRETMEN KILAVUZU VE VELİ REHBER KİTABI HAZIRLANMASINA YÖNELİK ÇALIŞMALAR TAMAMLANDI

Genel Müdürlüğümüz, Ortaöğretim Genel Müdürlüğü ve UNICEF iş birliğiyle hayata geçirilen "Kaynaştırma/Bütünleştirme Yoluyla Öğrenim Gören Öğrencilere Yönelik Öğretmen Kılavuzu ve Veli Rehber Kitabı Hazırlanması" projesi kapsamında gerçekleştirilen çalıştayların altıncı ve sonuncusu Ankara'da başarıyla tamamlandı. Çalıştayın kapanışında, Ortaöğretim Genel Müdürlüğü Öğretim Materyalleri ve İçerik Geliştirme Daire Başkanı Sayın Ömer SARICA, UNICEF Temsilcisi Sayın Özlem GÖKALP ve Gazi Üniversitesi Özel Eğitim Bölümü Öğretim Görevlisi Doç. Dr. SayınUfuk ÖZKUBAT projenin önemini vurgulayan konuşmalar yaptılar.

Sayın Ömer SARICA, çalışmanın başarıyla tamamlanmasından ötürü büyük mutluluk yaşadıklarını belirtti. 12 öğretmen kılavuzu ile 2 veli rehber kitabı olmak üzere toplamda 14 kitabın oluşturulduğunu ifade eden Sayın SARICA, son kontrollerin bayramdan sonra yapılacağını ve ardından kitapların yayına hazır hâle getirileceğini söyledi. Projeye katkı sağlayan herkese ayrı ayrı teşekkür ederek sonraki çalışmalarda tekrar bir araya gelmeyi diledi.

UNICEF Temsilcisi Sayın Özlem GÖKALP, çalıştayların çok verimli geçtiğini ve bu süreçte büyük emek harcandığını belirtti. Yaklaşık 2500 saatlik bir iş gücü harcandığını vurgulayan Sayın GÖKALP, bu kitapların öğrencilere yapacağı katkılar düşünüldüğünde çalışmayla herkesin gurur duyacağına inandığını söyledi. Akademisyenlere, Millî Eğitim Bakanlığına ve katılımcı öğretmenlere teşekkür etti. İki Genel Müdürlüğün ortaklaşa çalışmasının büyük bir değer taşıdığını belirterek; UNICEF olarak Millî Eğitim Bakanlığı ile çalışmalara devam etmekten mutluluk duyduğunu da ekleyerek konuşmasını sonlandırdı.

Çalıştayın akademik koordinatörü Doç. Dr. Sayın Ufuk ÖZKUBAT ise Millî Eğitim Bakanlığına, akademisyenlere ve katılımcılara teşekkürlerini iletti. Çalıştay sonucunda çok kıymetli ürünlerin ortaya çıkacağını ve bu ürünlerin sahadaki öğretmenler ile öğrencilerin faydasına olacağını söyledi.

Bu kapsamda hazırlanan kitapların yeni eğitim öğretim yılına kadar yayımlanması hedeflenmektedir. Projenin, kaynaştırma ve bütünleştirme yoluyla öğrenim gören öğrencilerin eğitimine büyük katkı sağlaması beklenmektedir.

13-06-202413-06-202413-06-202413-06-202413-06-2024

 

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.