Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

GÖRME YETERSİZLİĞİ OLAN ÖĞRENCİLERİMİZ İÇİN SESLİ KÜTÜPHANE OLUŞTURULDU

Millî Eğitim Bakanlığınca görme yetersizliğinden etkilenmiş öğrencilere yönelik bilgiye erişimlerini kolaylaştırmak için sesli kütüphane oluşturuldu.
GÖRME YETERSİZLİĞİ OLAN ÖĞRENCİLERİMİZ İÇİN SESLİ KÜTÜPHANE OLUŞTURULDU

Genel Müdürlüğümüz bünyesinde sesli bir kütüphane oluşturuldu.

Genel Müdürlüğümüz, görme yetersizliğinden etkilenmiş öğrencilerin bilgiye erişimlerini kolaylaştırarak onlara fırsat eşitliği sağlamak amacıyla gerçekleştirdiği çalışmalara bir yenisini daha ekledi.

Genel Müdürümüz Sayın Cemal Özdemir, Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü olarak görme yetersizliğinden etkilenmiş öğrencilerimizin bilgiye erişimlerini kolaylaştırarak onlara fırsat eşitliği sağlamanın birincil amaçları arasında olduğunu ve Genel müdürlük bünyesinde bu amaca hizmet eden bir sesli kütüphane kurulduğunu belirtti. Az gören ve total görme yetersizliği olan öğrencilerimiz için ders kitaplarını iki ayrı formatta hazırladıklarını söyledi.

Kitapları az gören öğrencilerimiz için flipbook, total görme yetersizliği olan öğrencilerimiz içinse sesli kitap olarak tasarladıklarını belirten Genel Müdürümüz Sayın Cemal Özdemir; sesli kütüphanede an itibarıyla altı 8. sınıf, bir 10. sınıf ve dört 12. sınıf ders kitabının hem flipbook olarak hem de sesli kitap olarak mevcut olduğunu belirterek ilk etapta toplam 17 ortaokul ve lise ders kitabının yayımlanmasını planladıklarını ve Kasım ayı içerisinde eksik olan altı ders kitabının da montajları tamamlandıktan sonra öğrencilerin erişimine sunulacağını söyledi.

https://seslikutuphane.eba.gov.tr/ internet adresinden sesli kitaplarımıza ulaşabilirsiniz.

SESLİ KÜTÜPHANE

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.