Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

Genel Müdürümüz Van Edremit Ayhan Şahenk Eğitim Uygulama Okulu´nda Toplantı Düzenledi

Genel Müdürümüz Van Edremit Ayhan Şahenk Eğitim Uygulama Okulu´nda Toplantı Düzenledi

Özel eğitim ve rehberlik alanında yapılan çalışmaların değerlendirildiği toplantı Edremit Ayhan Şahenk Eğitim Uygulama (Okulu) ve İş Uygulama Merkezi (Okulu) Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirildi. Toplantıya Genel Müdürümüz Celil Güngör, İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin, İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinde özel eğitim ve rehberlik alanında görevli şube müdürleri ile özel eğitim okul ve kurumlarının idarecileri katıldı.

Toplantı öncesi kısa bir değerlendirmede bulunan Sayın Celil Güngör, özel eğitim kurumlarının sorunlarına yönelik ortak çözüm üretme konusunda sürekli dayanışma içerisinde olması gerektiğini belirterek, bilgi paylaşımı, organizasyon ve ekip çalışmasının önemin değindi. Türkiye’de son yıllarda özel eğitim ihtiyacı olan öğrenci sayısının her geçen gün arttığına da vurgu yapan Güngör ‘Genel Müdürlük olarak bu yönde yeni çalışmalar içeresindeyiz, özel eğitimin temposu sürekli yüksek tutulmalıdır. Sorunların bize ulaştırılması çalışmalara daha fazla ivme kazandıracaktır. Uygulamaya yönelik çözümleri ne kadar üretirsek o kadar başarılı oluruz, taleplerinizi mutlaka takip edin…” şeklinde konuştu.

Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nce, özel eğitim sınıfları, evde eğitim, kaynaştırma eğitimi, destek eğitim odaları, eğitim ve danışmanlık tedbirleri, özel eğitim okullarının programları, özel eğitim meslek liselerinde açılan alan ve dallar hakkında hazırlanan kılavuz kitaplar ile ilgili bilgilerin paylaşıldığı toplantıda ayrıca BİLSEM (Bilim Sanat Merkezi)’ne öğrenci yerleştirme işlemleri ve bu öğrencilerin önemi hakkında da görüşler paylaşıldı.

 Van’da açılması planlanan görme engelliler ilk ve ortaokulunun en kısa zamanda faaliyete başlaması için gerekli tedbirlerin alınacağı ifade edilirken, özel eğitim ve rehberlik alanında yapılan çalışmalar hakkında karşılıklı bilgi ve fikir alış verişleri ile süren toplantı yaklaşık 2 saat sürdü. 

 


  

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.