Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

GENEL MÜDÜRÜMÜZ SAYIN CEMAL ÖZDEMİR'İN KATILIMLARIYLA "EĞİTSEL ROBOTİK PROJESİ" KAPSAMINDA YAYGINLAŞTIRMA FAALİYETİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

GENEL MÜDÜRÜMÜZ SAYIN CEMAL ÖZDEMİR'İN KATILIMLARIYLA

Teknoloji çağı olarak adlandırdığımız 21. yüzyılda teknolojideki hızlı gelişmeler eğitim alanında da değişime yol açmıştır. Teknolojinin eğitime entegre olmasıyla birlikte eğitim ve teknoloji birbirinden bağımsız düşünülemeyen kavramlar haline gelmiştir. Eğitimde teknolojinin kullanımlarından biri olan robotik kodlama uygulamaları öğrencilerin soyut kavramları ve zor olarak algıladıkları konuları anlayabilmelerini kolaylaştırmakta ve aynı zamanda öğretmenlerin verimliliğini artırmaktadır.

Genel Müdürümüz Sayın Cemal Özdemir; bu tür teknolojik gelişmelerin istenilen seviyeye ulaşabilmesi için Bakanlığımızın, uluslararası kurumların ve üniversitelerin iş birliği içinde çalışmasının oldukça önemli olduğunu belirterek çok uluslu ve ulusötesi öğrenme tecrübelerinin yaşandığı projelerin artmasının en büyük temennileri olduğunu söyledi.

Son günlerde robotik alanında sağlanan gelişmelerin, bu konunun gelecek için ne kadar önemli olduğunu gözler önüne serdiğini vurgulayan Sayın Özdemir, ayrıca robotik ve kodlama sayesinde çocukların eğitim ve sosyal hayatlarında da olumlu gelişmelerin izlendiğini belirtti.

Geleceğimiz olan çocuklarımızın eğitimi için çaba harcayan değerli eğitim neferlerine sonsuz teşekkürlerini sunan Genel Müdürümüz Sayın Cemal Özdemir, bilim ve sanat merkezi öğretmenlerine sertifikalarını takdim etti. 

Genel Müdürlüğümüzün ortaklığında ve Hadiye Kuradacı Bilim ve Sanat Merkezi koordinatörlüğünde yürütülen "Science E-Robot Projesi" ile teknolojinin öğrenme-öğretme sürecine entegrasyonuna katkıda bulunarak eğitimin kalitesini artırmayı ve robotik teknolojisini bilimsel öğrenme-öğretme sürecine entegre ederek temel yetkinliklerin geliştirilmesine katkıda bulunmak amaçlanmaktadır. Bu kapsamda birinci ulusötesi proje toplantısı Genel Müdürlüğümüz ev sahipliğinde, personel eğitimleri Romanya ve Portekiz'de, ikinci ulusötesi proje toplantısı İtalya'da, üçüncü ve son ulusötesi proje toplantısı Almanya'da gerçekleştirilmiştir. Projenin yaygınlaştırma faaliyeti kapsamında Başkent Öğretmenevinde BİLSEM öğretmenlerin katılımı ile projenin tanıtımı ve atölye çalışmasını içeren bir organizasyon düzenlenmiştir. BİLSEM öğretmenleri atölyelerde Ardunio setler ile projenin e-work platformu üzerinde yer alan ilgili etkinliklerini gerçekleştirmiştir.

GENEL MÜDÜRÜMÜZ SAYIN CEMAL ÖZDEMİRİN KATILIMLARIYLA EĞİTSEL ROBOTİK PROJESİ KAPSAMINDA YAYGINLAŞTIRMA FAALİYETİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.GENEL MÜDÜRÜMÜZ SAYIN CEMAL ÖZDEMİRİN KATILIMLARIYLA EĞİTSEL ROBOTİK PROJESİ KAPSAMINDA YAYGINLAŞTIRMA FAALİYETİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.GENEL MÜDÜRÜMÜZ SAYIN CEMAL ÖZDEMİRİN KATILIMLARIYLA EĞİTSEL ROBOTİK PROJESİ KAPSAMINDA YAYGINLAŞTIRMA FAALİYETİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.GENEL MÜDÜRÜMÜZ SAYIN CEMAL ÖZDEMİRİN KATILIMLARIYLA EĞİTSEL ROBOTİK PROJESİ KAPSAMINDA YAYGINLAŞTIRMA FAALİYETİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.GENEL MÜDÜRÜMÜZ SAYIN CEMAL ÖZDEMİRİN KATILIMLARIYLA EĞİTSEL ROBOTİK PROJESİ KAPSAMINDA YAYGINLAŞTIRMA FAALİYETİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.GENEL MÜDÜRÜMÜZ SAYIN CEMAL ÖZDEMİRİN KATILIMLARIYLA EĞİTSEL ROBOTİK PROJESİ KAPSAMINDA YAYGINLAŞTIRMA FAALİYETİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.GENEL MÜDÜRÜMÜZ SAYIN CEMAL ÖZDEMİRİN KATILIMLARIYLA EĞİTSEL ROBOTİK PROJESİ KAPSAMINDA YAYGINLAŞTIRMA FAALİYETİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.GENEL MÜDÜRÜMÜZ SAYIN CEMAL ÖZDEMİRİN KATILIMLARIYLA EĞİTSEL ROBOTİK PROJESİ KAPSAMINDA YAYGINLAŞTIRMA FAALİYETİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.GENEL MÜDÜRÜMÜZ SAYIN CEMAL ÖZDEMİRİN KATILIMLARIYLA EĞİTSEL ROBOTİK PROJESİ KAPSAMINDA YAYGINLAŞTIRMA FAALİYETİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.GENEL MÜDÜRÜMÜZ SAYIN CEMAL ÖZDEMİRİN KATILIMLARIYLA EĞİTSEL ROBOTİK PROJESİ KAPSAMINDA YAYGINLAŞTIRMA FAALİYETİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.GENEL MÜDÜRÜMÜZ SAYIN CEMAL ÖZDEMİRİN KATILIMLARIYLA EĞİTSEL ROBOTİK PROJESİ KAPSAMINDA YAYGINLAŞTIRMA FAALİYETİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.GENEL MÜDÜRÜMÜZ SAYIN CEMAL ÖZDEMİRİN KATILIMLARIYLA EĞİTSEL ROBOTİK PROJESİ KAPSAMINDA YAYGINLAŞTIRMA FAALİYETİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.GENEL MÜDÜRÜMÜZ SAYIN CEMAL ÖZDEMİRİN KATILIMLARIYLA EĞİTSEL ROBOTİK PROJESİ KAPSAMINDA YAYGINLAŞTIRMA FAALİYETİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.GENEL MÜDÜRÜMÜZ SAYIN CEMAL ÖZDEMİRİN KATILIMLARIYLA EĞİTSEL ROBOTİK PROJESİ KAPSAMINDA YAYGINLAŞTIRMA FAALİYETİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.GENEL MÜDÜRÜMÜZ SAYIN CEMAL ÖZDEMİRİN KATILIMLARIYLA EĞİTSEL ROBOTİK PROJESİ KAPSAMINDA YAYGINLAŞTIRMA FAALİYETİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.GENEL MÜDÜRÜMÜZ SAYIN CEMAL ÖZDEMİRİN KATILIMLARIYLA EĞİTSEL ROBOTİK PROJESİ KAPSAMINDA YAYGINLAŞTIRMA FAALİYETİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.GENEL MÜDÜRÜMÜZ SAYIN CEMAL ÖZDEMİRİN KATILIMLARIYLA EĞİTSEL ROBOTİK PROJESİ KAPSAMINDA YAYGINLAŞTIRMA FAALİYETİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.GENEL MÜDÜRÜMÜZ SAYIN CEMAL ÖZDEMİRİN KATILIMLARIYLA EĞİTSEL ROBOTİK PROJESİ KAPSAMINDA YAYGINLAŞTIRMA FAALİYETİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.GENEL MÜDÜRÜMÜZ SAYIN CEMAL ÖZDEMİRİN KATILIMLARIYLA EĞİTSEL ROBOTİK PROJESİ KAPSAMINDA YAYGINLAŞTIRMA FAALİYETİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.GENEL MÜDÜRÜMÜZ SAYIN CEMAL ÖZDEMİRİN KATILIMLARIYLA EĞİTSEL ROBOTİK PROJESİ KAPSAMINDA YAYGINLAŞTIRMA FAALİYETİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.GENEL MÜDÜRÜMÜZ SAYIN CEMAL ÖZDEMİRİN KATILIMLARIYLA EĞİTSEL ROBOTİK PROJESİ KAPSAMINDA YAYGINLAŞTIRMA FAALİYETİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.GENEL MÜDÜRÜMÜZ SAYIN CEMAL ÖZDEMİRİN KATILIMLARIYLA EĞİTSEL ROBOTİK PROJESİ KAPSAMINDA YAYGINLAŞTIRMA FAALİYETİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.