Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

DERS ÜCRETİ KARŞILIĞINDA GÖREV YAPAN ÖĞRETMENLERİMİZE MESLEKİ GELİŞİM EĞİTİMİ VERİLDİ

DERS ÜCRETİ KARŞILIĞINDA GÖREV YAPAN ÖĞRETMENLERİMİZE MESLEKİ GELİŞİM  EĞİTİMİ VERİLDİ

Ders ücreti karşılığında görev yapan öğretmenlerimiz için ilk defa düzenlenmiş olan çevirimiçi eğitimler 25 Ocak 2021 de başlayıp 3 hafta sürmüş ve bu gün itibari ile sona ermiştir. Ülkemiz genelinde özel eğitim okullarında, özel eğitim sınıflarında, evde veya hastanede ders ücreti karşılığında görev yapan  öğretmenlerimizin yoğun katılım sağladığı çevirimiçi eğitimlerin son oturumları bugün yapılarak eğitimler tamamlanmıştır.

 Öğretmenlerimizin  tam katılım sağladığı ve Genel Müdürümüz Sayın Mehmet Nezir Gül' ün de teşrif ettiği 10 saatlik eğitimler vesilesiyle öğretmenlerimizin mesleki gelişimleri desteklenmiştir.

Özel eğitimde temel kavramlar, öğretim yöntem ve teknikleri, özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilerin uzaktan eğitim süreçleri, bu öğrencilere yönelik ortam ve materyal uyarlamaları ile bireyselleştirilmiş eğitim programı (BEP) geliştirme konularının yer aldığı eğitimlerinin  sonunda 81 ilde özel eğitim alanında çalışan  14 bin 643 öğretmenin tamamına ulaşılmıştır.

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.