Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

DEPREM BÖLGESİ ÖZEL EĞİTİM VE REHBERLİK HİZMETLERİ ŞUBE MÜDÜRLERİ VE BİLSEM MÜDÜRLERİ İLE ÇEVRİM İÇİ TOPLANTI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

DEPREM BÖLGESİ ÖZEL EĞİTİM VE REHBERLİK HİZMETLERİ ŞUBE MÜDÜRLERİ VE BİLSEM MÜDÜRLERİ İLE ÇEVRİM İÇİ TOPLANTI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Genel Müdürümüz Sayın Doç. Dr. Mustafa OTRAR ve Özel Yeteneklilerin Geliştirilmesi Daire Başkanımız Sayın Dr. Erdal KILINÇ depremden etkilenen 10 ilimizin Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetlerinden sorumlu şube müdürleri ve BİLSEM müdürleri ile toplantı gerçekleştirdi. 

6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş'ta meydana gelen depremlerden etkilenen 10 ilimizin şube müdürleri ve BİLSEM (Bilim ve Sanat Merkezleri) müdürleri ile Genel Müdürlüğümüz tarafından gerçekleştirilen toplantıda depremden etkilenen bölgelerde öğrenim gören özel yetenekli öğrencilerimize yönelik alınan tedbirler ve gerçekleştirilecek çalışmalar ele alındı. 

Toplantının açılışında Genel Müdürümüz Sayın Doç. Dr. Mustafa OTRAR, ülkemizi derinden etkileyen deprem felaketi sonrasında katılımcıların acılarını paylaştıklarını ifade ederek yeni eğitim öğretim yılının hayırlara vesile olmasını diledi. Genel müdürlüğümüz olarak, özel yetenekli öğrencilerimizin eğitimine ilişkin gerçekleştirilen çalışmalar hakkında bilgi verdi.  

Toplantıda depremlerden etkilenen tüm illerimizin özel eğitim ve rehberlik hizmetlerinden sorumlu şube müdürlerine söz verildi. Şube müdürleri tarafından deprem sonrası özel yetenekli öğrencilerin eğitimine yönelik alınan önlemler, özel yetenekli öğrencilerin eğitim aldıkları kurumların fiziksel durumları ve yeni eğitim öğretim yılında yapılacak çalışmalara ilişkin bilgiler verildi. Ayrıca BİLSEM müdürleri de deprem sonrası süreçle ilgili bilgiler verdi. Son olarak Sayın OTRAR, katılımcıların süreçle ilgili sorularını cevapladı.

05-09-202305-09-202305-09-202305-09-202305-09-202305-09-2023

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.