Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

BAKANIMIZ SAYIN MAHMUT ÖZER, BAŞKENT ÖĞRETMENEVİ VE ETLİK ŞEHİR HASTANESİNDE AFETZEDELERİ ZİYARET ETTİ

  Millî Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer, Başkent Öğretmenevinde misafir edilen depremzedelerle bir araya geldi. Sayın Özer, ardından Etlik Şehir Hastanesine giderek burada tedavi gören depremzede öğretmenleri ziyaret etti.
BAKANIMIZ SAYIN MAHMUT ÖZER, BAŞKENT ÖĞRETMENEVİ VE ETLİK ŞEHİR HASTANESİNDE AFETZEDELERİ ZİYARET ETTİ

Millî Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer Başkent Öğretmenevindeki depremzedelerle bir araya geldi. Öğretmenevinin konuklarıyla tek tek sohbet ederek isteklerini soran Özer, "geçmiş olsun" dileğinde bulundu.   

Devletin gücünü burada hissettiklerini belirterek teşekkür eden afetzedelere Bakanımız Sayın Mahmut Özer "Baş tacısınız..." diye seslendi.   

Devletin tüm kurumlarıyla, bakanlıkları, kuruluşlarıyla yaraları sarmak için çalıştığını ifade eden Millî Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer,  "Depremin ilk gününden itibaren bütün arkadaşlarımız sahadalar. Günde 2 milyon kişilik sıcak yemek ulaştırıyoruz depremzedelere. Günde 1 milyon 800 bin ekmek üretiliyor. 465 bin vatandaşımıza ev sahipliği yapıyoruz okullarımızda, öğretmenevlerimizde, YBO'larımızda... 465 bin vatandaşımızın her türlü yeme içme dâhil her türlü ihtiyaçlarını biz karşılıyoruz. Öğretmenlerimiz arama kurtarma çalışmalarına destek veriyor. Meslek liseleri çadır üretiyor, uyku tulumları üretiyor. Halk eğitimi merkezleri, olgunlaşma enstitüleri tüm imkânlarla yaraları sarmaya çalışıyor." dedi.    

Dört gündür Başkent Öğretmenevinde kaldıklarını belirten 5 kişilik ailenin üyeleri de çocuklarının burada talep ettikleri özel okula yerleştirildiğini belirterek vatandaşın devletten çok büyük destek gördüğünü dile getirdi.   

Kardeşiyle birlikte Ankara'ya gelen bir üniversite öğrencisinin Ankara'da konaklayacak yer kalmadığını belirtmesi üzerine Sayın Özer, aileyi parçalamadan depremzede gençlere barınacak bir yer ayarlanması talimatını verdi.   

Sayın Özer'in "Bir isteğiniz var mı?" diye sorduğu depremzede öğretmen, Hatay'da bir özel okulda görev yaptığını belirterek okul yönetimine ulaşamadıklarını, maaşlarını almadıklarını iletti. Sayın Özer, devlette okulların açılamadığı bu sürede ücret karşılığı çalışan öğretmenlerin, usta öğreticilerin ve tüm öğretmenlerin ek ders ücretlerinin de ödenmesi için düzenleme yapıldığını belirterek kendisinin özel öğretim kurumları temsilcileriyle bir araya geleceğini, sorunların çözümü için çaba sarf ettiklerini söyledi.    

Etlik Şehir Hastanesinde depremzede öğretmenleri ziyaret

Bakanımız Sayın Mahmut Özer Başkent Öğretmenevinin ardından Etlik Şehir Hastanesine geçti. Burada tedavi gören depremzede öğretmenleri ziyareti sonrasında bir açıklama yapan Bakanımız Sayın Mahmut Özer, Millî Eğitim Bakanlığının 465 bin depremzedeyi öğretmenevi, okul, pansiyon ve kurumlarında misafir ettiğini belirterek ev sahipliği yaptıkları 440 bin kişinin 10 ilde, 25 bin kişinin de 71 ilde konakladığını, depremzedelerin her türlü ihtiyacının Bakanlıkça karşılandığını ifade etti.  

Bakanımız Sayın Mahmut Özer, depremzede öğretmenlerin sağlık durumları hakkında hastane yönetimi ve doktorlarından bilgi aldığını belirterek "Onların sağlıklı bir şekilde tedavi süreçlerinin devam ettiğini görmekten büyük mutluluk duydum. Sağlık Bakanlığımız her türlü imkânıyla sadece öğretmenlerimiz değil, tüm vatandaşlarımızın tedavisiyle ilgili gerçekten çok büyük fedakârlık gösteriyor." dedi.  

Depremzede öğretmenlerin nakilleriyle ilgili süreç hafta sonu açıklanacak

İl sağlık müdürlüğü yöneticilerine, hastane başhekimine, doktorlara teşekkür eden Sayın Özer, bölgede görev yapan öğretmenlerin nakillerine ilişkin şu bilgileri paylaştı:   

"Depremzede öğretmenlerimizin nakilleriyle,  görevlendirmeleriyle ilgili tüm süreçleri nihayetlendirdik. İnşallah, hafta sonu açıklayacağız. Dolayısıyla depremzede öğretmenlerimizin diğer illere görevlendirilmesiyle ilgili beklenen süreci de böylece başlatmış olacağız. Ama en önemlisi ister depremzede olsun ister diğer bölgelerde olsun, tüm öğretmenlerimizle birlikte inşallah eğitim öğretimini bir an evvel hızlı bir şekilde ama güvenli bir şekilde, sağlıklı bir şekilde başlatmak için de çaba sarf ediyoruz."  

Bugün bölgedeki okulların hasar tespiti tamamlanacak

20 Şubat Pazartesi günü itibarıyla 71 ilde okul öncesinden liseye tüm kademelerde eğitim öğretimin başlayacağını da hatırlatan Sayın Özer, "Bugün itibarıyla Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımız, bölgedeki okullarımızın hasar tespitlerini tamamlayacak. İnşallah, hafta sonu da çalışmalarımıza devam edeceğiz ve 1 Mart'tan sonra 10 ilde hangi illerde, hangi ilçelerde eğitim öğretime başlayacağımızı da tüm kamuoyuyla paylaşacağız. İsteğimiz, özellikle deprem bölgesinde eğitim öğretimi bir an evvel normalleştirmek." ifadelerini kullandı.  

Bakanımız Sayın Mahmut Özer, süreçte büyük fedakârlıkla çalışan tüm öğretmen ve Millî Eğitim Bakanlığı idari personeline en içten şükranlarını sunduğunu kaydetti.

BAKANIMIZ SAYIN MAHMUT ÖZER, BAŞKENT ÖĞRETMENEVİ VE ETLİK ŞEHİR HASTANESİNDE AFETZEDELERİ ZİYARET ETTİ.BAKANIMIZ SAYIN MAHMUT ÖZER, BAŞKENT ÖĞRETMENEVİ VE ETLİK ŞEHİR HASTANESİNDE AFETZEDELERİ ZİYARET ETTİ.BAKANIMIZ SAYIN MAHMUT ÖZER, BAŞKENT ÖĞRETMENEVİ VE ETLİK ŞEHİR HASTANESİNDE AFETZEDELERİ ZİYARET ETTİ.BAKANIMIZ SAYIN MAHMUT ÖZER, BAŞKENT ÖĞRETMENEVİ VE ETLİK ŞEHİR HASTANESİNDE AFETZEDELERİ ZİYARET ETTİ.

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.