Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

Genel Müdürlüğümüzün Çalışmaları Medyada

Genel Müdürlüğümüzün Çalışmaları Medyada

Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü´nün görme ve işitme engelli bireyler için yaptığı çalışmalar kamuoyunda büyük ilgiyle karşılanmaya devam ediyor. Alanlarında büyük bir ihtiyacı giderdikleri için yoğun talep gören çalışmalardan ilki görme engelli bireylere Braille Alfabesi ile okuma-yazma öğretimi amacıyla hazırlanan  Görme Engellilere Okuma Yazma Kılavuzu, diğeri ise işitme engelli bireylerimiz arasında ortak bir dil oluşturulmasına katkı amacıyla hazırlanan Türk İşaret Dili Sözlüğü’dür.

Görme Engellilere Okuma Yazma Kılavuzu ile Türk İşaret Dili Sözlüğü geçtiğimiz günlerde HABERTÜRK televizyon kanalında yayınlanan TARİHİN ARKA ODASI programında, tarihçi ve program yapımcısı Murat BARDAKÇI tarafından tanıtıldı. Program konuklarının da beğenisini kazanan kitapların tanıtımında, Genel Müdürlüğümüzce çıkarılan bu iki yayının ülkemizde son yıllarda hızla gelişen özel eğitim alanında büyük bir boşluğu giderdiği ifade edildi.

 

 

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.