Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

ZORLAYICI YAŞAM OLAYLARI SONRASI VELİ PSİKOEĞİTİM PROGRAMI HAZIRLAMA ÇALIŞMALARI BAŞLADI

ZORLAYICI YAŞAM OLAYLARI SONRASI VELİ PSİKOEĞİTİM PROGRAMI HAZIRLAMA ÇALIŞMALARI BAŞLADI

Velilerimiz için normalleşme süreçlerine destek sunmak ve psikolojik iyi oluşlarını güçlendirmek amacıyla "Zorlayıcı Yaşam Olayları Sonrası Veli Psikoeğitim Programı" hazırlama çalışmaları başladı.

Bu program travmatik olaylar sonrasında velilerin tepkilerini normalleştirmek ve zorlayıcı yaşantıların etkileri konusunda baş etme becerilerini güçlendirmek amacıyla hazırlanmaktadır. 3 oturum olarak hazırlanacak olan programın temaları "Stres Tepkilerinin Farkındalığı, Olumlu Başa Çıkma ve Geleceğe Yönelik İyimserlik" olmak üzere üç temel düzeyi kapsayacak şekilde oluşturulmaktadır.   

Bu program yoluyla, travma sonrası sunulan psikososyal destek ile; travmanın psikolojik ve sosyal etkisini değerlendirerek velilerimizin stres belirtilerini azaltmayı ve psikolojik dayanıklılıklarını artırmayı, desteğin sürekliliğini sağlamak ve ani veya uzun vadeli ruh sağlığı sorunlarını önlemek hedeflenmektedir.  

Söz konusu programı hazırlama çalışması 15 Mayıs 2023 tarihi ile başlamış olup 2023 Haziran ve Temmuz aylarında planlanan çalışma takvimi doğrultusunda tamamlanarak rehber öğretmen/psikolojik danışmanlarımızın kullanımına sunulacaktır.

ZORLAYICI YAŞAM OLAYLARI SONRASI VELİ PSİKOEĞİTİM PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.ZORLAYICI YAŞAM OLAYLARI SONRASI VELİ PSİKOEĞİTİM PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.ZORLAYICI YAŞAM OLAYLARI SONRASI VELİ PSİKOEĞİTİM PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.ZORLAYICI YAŞAM OLAYLARI SONRASI VELİ PSİKOEĞİTİM PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.