Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

"ZİHİNSEL YETERSİZLİĞİ OLAN ÖĞRENCİLERİN EĞİTİMİNDE ÖZEL EĞİTİM UYGULAMALARI KURSU" DÜZENLENDİBakanlığımıza bağlı okullarda görev yapan okul öncesi, sınıf ve özel eğitim öğretmenlerine yönelik, hizmet içi eğitim kapsamında 10-14 Ekim 2022 tarihleri arasında "Zihinsel Yetersizliği olan Öğrencilerin Eğitiminde Özel Eğitim Uygulamaları Kursu" düzenlendi.

Çevrim içi ve senkron/canlı olarak düzenlenen hizmet içi eğitim programına 81 ilde görev yapan öğretmenler katıldı.   

Araştırma-Geliştirme ve Projeler Daire Başkanı Sayın Fatih Paça, kursun açılışında ve kapanışında yapmış olduğu konuşmasında öğretmenlerin eğitim sistemindeki yeri ile önemine değinmiş ve özel eğitim alanına ilişkin mesleki yeterliliklerinin, bilgi ve becerilerinin artırılmasına yönelik Bakanlığımızın eğitim faaliyetlerinin gerek yüz yüze gerekse uzaktan olarak devam edeceğini dile getirerek kursa katılan katılımcılara ve eğitim programına destek veren akademisyenlere teşekkür etti.

Zihinsel yetersizliği olan öğrencilerle çalışan öğretmenlerin özel eğitim alanındaki mesleki yeterliliklerini artırmaları amacıyla düzenlenen kursta Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Özel Eğitim Bölümü Zihin Engelliler Anabilim Dalından Prof. Dr. İlknur ÇİFCİ TEKİNARSLAN, Prof. Dr. Emine ERATAY, Prof. Dr. Elif SAZAK DUMAN, Doç. Dr. Müzeyyen ELDENİZ ÇETİN, Doç .Dr. Alpaslan KARABULUT, Dr. Öğr. Üyesi Havva Aysun KARABULUT, Dr. Öğr. Üyesi Nesime Kübra TERZİOĞLU ve Dr. Öğr. Üyesi Tuğba SİVRİKAYA zihinsel yetersizliği olan öğrencilerin eğitimlerine ilişkin sunumlarını gerçekleştirdiler.

ZİHİNSEL YETERSİZLİĞİ OLAN ÖĞRENCİLERİN EĞİTİMİNDE ÖZEL EĞİTİM UYGULAMALARI KURSU DÜZENLENDİ.ZİHİNSEL YETERSİZLİĞİ OLAN ÖĞRENCİLERİN EĞİTİMİNDE ÖZEL EĞİTİM UYGULAMALARI KURSU DÜZENLENDİ.ZİHİNSEL YETERSİZLİĞİ OLAN ÖĞRENCİLERİN EĞİTİMİNDE ÖZEL EĞİTİM UYGULAMALARI KURSU DÜZENLENDİ.ZİHİNSEL YETERSİZLİĞİ OLAN ÖĞRENCİLERİN EĞİTİMİNDE ÖZEL EĞİTİM UYGULAMALARI KURSU DÜZENLENDİ.ZİHİNSEL YETERSİZLİĞİ OLAN ÖĞRENCİLERİN EĞİTİMİNDE ÖZEL EĞİTİM UYGULAMALARI KURSU DÜZENLENDİ.ZİHİNSEL YETERSİZLİĞİ OLAN ÖĞRENCİLERİN EĞİTİMİNDE ÖZEL EĞİTİM UYGULAMALARI KURSU DÜZENLENDİ.ZİHİNSEL YETERSİZLİĞİ OLAN ÖĞRENCİLERİN EĞİTİMİNDE ÖZEL EĞİTİM UYGULAMALARI KURSU DÜZENLENDİ.ZİHİNSEL YETERSİZLİĞİ OLAN ÖĞRENCİLERİN EĞİTİMİNDE ÖZEL EĞİTİM UYGULAMALARI KURSU DÜZENLENDİ.ZİHİNSEL YETERSİZLİĞİ OLAN ÖĞRENCİLERİN EĞİTİMİNDE ÖZEL EĞİTİM UYGULAMALARI KURSU DÜZENLENDİ.ZİHİNSEL YETERSİZLİĞİ OLAN ÖĞRENCİLERİN EĞİTİMİNDE ÖZEL EĞİTİM UYGULAMALARI KURSU DÜZENLENDİ.ZİHİNSEL YETERSİZLİĞİ OLAN ÖĞRENCİLERİN EĞİTİMİNDE ÖZEL EĞİTİM UYGULAMALARI KURSU DÜZENLENDİ.ZİHİNSEL YETERSİZLİĞİ OLAN ÖĞRENCİLERİN EĞİTİMİNDE ÖZEL EĞİTİM UYGULAMALARI KURSU DÜZENLENDİ.ZİHİNSEL YETERSİZLİĞİ OLAN ÖĞRENCİLERİN EĞİTİMİNDE ÖZEL EĞİTİM UYGULAMALARI KURSU DÜZENLENDİ.

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.