Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

Zihinsel Engelli Bireyler İçin Cinsellik Eğitimi Modeli Geliştirilmesi Projesi (Developing Sexual Education Model for Mentally Disabled People - DESEM)

Zihinsel Engelli Bireyler İçin Cinsellik Eğitimi Modeli Geliştirilmesi Projesi (Developing Sexual Education Model for Mentally Disabled People - DESEM)

“Zihinsel Engelli Bireyler İçin Cinsellik Eğitimi Modeli Geliştirilmesi Projesi” olan DESEM, Genel Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan ve koordine edilen bir projedir.

Yenilikçilik İçin İş birliği Alanında İyi Uygulamaların Değişimi Yetişkin Eğitimi İçin Stratejik Ortaklıklar kapsamında(KA204) Avrupa Komisyonunca desteklenen 17 projeden biri olan bu proje, Eylül 2018 tarihi itibariyle uygulanmaya başlanmıştır.

İtalya, Macaristan, Litvanya, İspanya ve Yunanistan iş birliğiyle yürütülecek proje 26 ay sürelidir. Proje, cinsellik eğitiminin ana aktörlerinin eğitimleri üzerine odaklanmaktadır.

Proje sonunda, rehberlik ve özel eğitim öğretmenleri ile engelli bireylerin ebeveynlerin eğitimine yönelik eğitim ve öğretim materyalleri kiti ile uzaktan öğrenme platformu hazırlanacak ve mobil uygulamalara entegre edilecektir. 

      İlk teknik toplantı, ortak ülkelerin temsilcilerinin katılımıyla 2019 yılı Ocak ayı içerisinde gerçekleşecektir. 

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.