Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

Zekâ Küpü Yazılım ve Programlama Laboratuvarı Açıldı

Zekâ Küpü Yazılım ve Programlama Laboratuvarı Açıldı

Bakanlığımız ve Turkcell arasında imzalanan "Bilim ve Sanat Merkezlerinde (BİLSEM) Eğitim Gören Öğrencilere Yazılım Alanında Eğitim İmkânı Sunulmasına Yönelik İşbirliği Protokolü" kapsamında, Sivas BİLSEM´de oluşturulan Zekâ Küpü Yazılım ve Programlama Laboratuvarı hizmete girdi. 

Genel Müdürümüz Sayın Celil Güngör, BİLSEM´de zekâ küpü yazılım ve programlama laboratuvar oluşturulması dolayısıyla düzenlenen törende yaptığı konuşmada, Turkcell ile ortaklaşa yürütülen "Zekâ Küpü" projesinin ülkenin her tarafında adım adım yaygınlaştırıldığını söyledi.

Projenin eğitimde yeni bir yaklaşımın ve yöntemin habercisi olduğunu belirten Genel Müdürümüz Celil Güngör, "Artık günlük hayatımıza kodlama, yazılım gibi kavramlar sıkça girmektedir ve bunlar büyük uzmanlık alanları, ulaşılmaz ve erişilmez olmaktan çıktı. Günlük hayatımızda hepimizin kullanabileceği, bir süre sonra sıradan işler haline gelecek." diye konuştu. Yeni dönem teknolojisine çocukları hazırlamanın eğitimcilerin önemli görevleri arasında olduğuna dikkati çeken Celil Güngör, bir teknoloji şirketi olan Turkcell´in, sosyal sorumluluk çerçevesinde eğitime önemli katkı sunduğunu ve iş birliği yaptığını dile getirdi.

Turkcell Yönetim Kurulu Üyesi Atilla Koç da Turkcell´in sadece bir iletişim operatörü olmadığını ifade etti. Çocukların yarınlara göre yetiştirilmesi gerektiğini vurgulayan Koç, çok şeyler yapıldığını ancak daha fazlasının yapılması gerektiğini belirtti.

 

04-05-201704-05-2017

04-05-201704-05-2017

 

 

 

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.