Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

Uygulama Evleri Beceri Öğretimi Öğretmen Kılavuzu Hazırlandı.

Uygulama Evleri Beceri Öğretimi Öğretmen Kılavuzu Hazırlandı.

Özel eğitim ihtiyacı olan öğrenciler özel eğitim uygulama okulları bünyesinde yer alan uygulama evlerinde; kişisel bakım ve temizlik becerileri, çeşitli ev araç-gereçleri kullanımı, ev temizliği ve düzeni, mutfak becerileri gibi konularda bağımsız yaşama hazırlanmaktadırlar. Uygulama evleri, öğrencilerimizin günlük yaşamda karşılaşacakları ortamlar model alınarak donatıldığında öğrenilen beceriler kalıcı olmakta ve bireyi, geleceğe daha az bağımlı hazırlamaktadır.

“Türkiye Geneli Özel Eğitim Uygulama Okulları Uygulama Evleri Geliştirme Projesi” ile yenilenen ve standart hale getirilen  uygulama evleri, modern donanım  ve evrensel tasarımları ile öğrencilerin ihtiyaçlarına uygun şekilde aynı koşullarda hazırlanarak zenginleştirilmiş mekânlar haline getirilmiştir.

Uygulama evlerinde eğitim veren öğretmenlerimizin beceri öğretimi konusunda bilgilerini tazelemek ve artırmak, uygulama evlerinin daha etkin kullanımını sağlamak amacıyla “Uygulama Evleri Beceri Öğretimi Öğretmen Kılavuzu” hazırlanmıştır. Kılavuz; güncel öğretim metotları, bu metotlara ilişkin yaklaşımlar ve örnek öğretim planlarını içermektedir. Basımı tamamlanan kılavuz kitaplar öğretmenlerimizin kullanımına sunulmuştur.

“Uygulama Evleri Beceri Öğretimi Öğretmen Kılavuzu”na buradan ulaşabilirsiniz.

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.