Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

ULUSLARARASI İŞARET DİLLERİ GÜNÜ

ULUSLARARASI İŞARET DİLLERİ GÜNÜ

23 Eylül Uluslararası İşaret Dilleri Günü münasebetiyle Genel Müdürümüz Sayın Mehmet Nezir GÜL yaptığı açıklamada;

"İşaret dilinin önemine vurgu yapmak ve farkındalık oluşturmak amacıyla dünya genelinde çeşitli etkinliklerle kutlanan bu günde, tüm işitme engelli öğrencilerimizin ilgi ve ihtiyacına yönelik çalışmalarımızı pandemi sürecinde de aksatmadan gerçekleştirmeye gayret ettiğimizi tekrar hatırlatmak isterim. Bu doğrultuda çalışmalarına devam eden  Genel Müdürlüğümüz tarafından öncelikle Türk İşaret Dili Öğretimi kitaplarımızın tamamı güncellenerek Z-kitap haline getirildi. Sonrasında uzaktan eğitimin başladığı 23 Mart 2020 tarihinden yaz tatili sürecine kadar yayınlanan EBA TV özel eğitim ders içeriklerine alt yazı desteği sağlandı. 2020 - 2021 eğitim öğretim yılı uzaktan eğitim faaliyetleri kapsamında yine TRT EBA TV kanallarında yayınlanan ve yayınlanacak tüm ders içeriklerine 21 Eylül tarihinden itibaren işaret dili desteğini de sağlıyoruz. Mart 2020 tarihinde işitme engelli öğrencilerimizin ve bireylerin ihtiyacına yönelik hayata geçirdiğimiz tid.meb.gov.tr web sitesini sürekli güncelliyoruz. Bu süreçlerin tamamı işitme engelli öğrencilerimizin hayatını kolaylaştırmak, bilgiye erişilebilirliği sağlamak adına Genel Müdürlüğümüzce yürütülmektedir. Bu açıklamalar ışığında işitme engelli öğrencilerimizin ve vatandaşlarımızın en iyi hizmeti almaları için çalıştığımızı özellikle belirtiyor, tüm işitme engelli bireylerin Uluslararası İşaret Dilleri Gününü tekrar tebrik ediyorum. " dedi.  

 

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.