Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

Türk İşaret Dili Dersi Program Tanıtım Seminerinin İkincisi Düzenlendi

Türk İşaret Dili Dersi Program Tanıtım Seminerinin İkincisi Düzenlendi

         19-23 Eylül 2016 tarihleri arasında Rize Çayeli Hizmetiçi Eğitim Enstitüsünde gerçekleştirilen “Türk İşaret Dili Dersi Program Tanıtım Semineri"nin ikinci ve son ayağı 03-07 Ekim 2016 tarihleri arasında Yalova Esenköy Hizmetiçi Eğitim Enstitüsünde düzenlendi. Seminere işitme engelliler ilkokullarında görev yapan ve ilk seminere katılmayan 79 özel eğitim sınıf öğretmeni davet edildi.

         Seminer, 15 Temmuz darbe girişimi konulu slayt gösterisi ve açılış konuşmaları ile başladı. Konuşmalarda, öğretmenlerimizin yeterince bilgilendirilmediği bir dersin beklenen verimi ortaya koyma şansının son derece düşük olduğu belirtilerek eğitim sisteminin en temel ögelerinden birinin öğretmen olduğu; öğretmenin, öğretim programı hakkında yeterince bilgilendiği bir dersin sınıf ortamında çok başarılı bir şekilde uygulanabileceği vurgulandı. Daha önce düzenlenen seminerin ardından Esenköy’de gerçekleştirilen bu seminer ile Bakanlığımızca işitme engelliler ilkokullarında görev yapan tüm özel eğitim sınıf öğretmenlerinin Türk İşaret Dili Dersi program tanıtım çalışmalarının tamamlandığı bildirildi.

         Görsel ve işitsel malzemelerle desteklenerek atölye çalışmaları şeklinde kurgulanan “Türk İşaret Dili Dersi Program Tanıtım Semineri”ne eğitim görevlisi olarak katılan işaret dili ve program geliştirme uzmanlarının uyguladıkları yöntem ve tekniklerden tüm katılımcıların etkili bir şekilde yararlanmaları hedeflenmektedir. Çalışmalar esnasında öğretmenlerimizin etkinlikler üretmeleri ve bunların Genel Müdürlüğümüzün web sitesinde yayımlanması planlanmaktadır.

04-10-2016 04-10-2016

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.