Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

Türk İşaret Dili Dersi Öğretim Programı Materyal Geliştirme Çalıştayı Yapıldı

Türk İşaret Dili Dersi Öğretim Programı Materyal Geliştirme Çalıştayı Yapıldı

 

            İşitme Engelliler İlkokullarının 1, 2 ve 3. sınıflarında uygulanmaya başlanan Türk İşaret Dili Dersi’ne yönelik 12-19 Ekim 2015 tarihleri arasında Türk İşaret Dili Dersi Materyal Geliştirme Çalıştayı yapıldı.

            Kızılcahamam Çam Otel’de gerçekleştirilen Çalıştaya çeşitli üniversitelerden Türk İşaret Dili alanında uzman akademisyenler, işitme engelliler sınıf öğretmenleri, özel eğitim ve görsel sanatlar öğretmenleri ile program geliştirme ve ölçme ve değerlendirme uzmanları katıldı. Klasik bir ders materyalinin ötesinde belli bir senaryoya göre kurgulanmış görselliklerden yola çıkılarak hazırlanmaya başlanan Türk İşaret Dili Dersi Materyalinin 2015-2016 eğitim-öğretim yılının ikinci döneminde öğretmen ve öğrencilerimizle buluşturulması planlanmaktadır.

 

 

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.