Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

Türk İşaret Dili Dersi Materyal Geliştirme Çalıştayının İkincisi Şile´de Yapıldı

Türk İşaret Dili Dersi Materyal Geliştirme Çalıştayının İkincisi Şile´de Yapıldı

2015-2016 eğitim-öğretim yılında ilk kez İşitme Engelliler İlkokullarının 1, 2 ve 3. sınıflarında uygulanmaya başlanan Türk İşaret Dili Dersi’ne yönelik materyal geliştirme çalıştayının ikincisi İstanbul’da yapıldı.

 

            İlki Ankara Kızılcahamam’da yapılan Türk İşaret Dili Dersi’ne yönelik materyal geliştirme çalıştayı, çeşitli üniversitelerden Türk işaret dili ve eğitim bilimleri alanında uzman akademisyenler, işitme engelliler sınıf öğretmenleri, özel eğitim ve görsel sanatlar öğretmenleri ile rehberlik ve program geliştirme uzmanlarının katılımı ile 09-15 Kasım tarihleri arasında İstanbul Şile’de gerçekleştirildi. Çalıştaya Müsteşar Yardımcımız Prof. Dr. Ahmet Emre BİLGİLİ de katıldı. Kendisine çalıştayın faaliyetleri hakkında bilgi verildi. Müsteşar Yardımcımız Prof. Dr. Ahmet Emre BİLGİLİ katılımcılara hitaben yaptığı konuşmada ülkemizdeki işitme engelli öğrenciler adına yapılan çalışmanın önemine değindi. “Bakanlık olarak son zamanlarda özel eğitime büyük önem verdik. Bu alana çok ciddi bütçeler ayırdık. Özel eğitime ihtiyaç duyan bireylerimizin eğitim imkânlarını geliştirerek onların toplumla bütünleşmelerini sağlamak amacı ile farklı çalışmalar sürdürmeye devam ediyoruz. Atmamız gereken daha çok adım var.  Şurası unutulmamalı ki; engelli bir bireyi mutlu ettiğinizde onunla birlikte ailesini de mutlu edersiniz, tüm toplumu mutlu edersiniz. Lütfen engelli bireylerin eğitimi adına elinizden geleni yapınız. Faydalı bir çalışmaya yapacağınız katkıda duyacağınız manevî haz, ömür boyu sizleri de mutlu edecektir.” diyen Prof. BİLGİLİ çalıştayın konusunu işaret dili alanında model olabilecek bir materyal çalışması olarak gördüğünü vurguladı.

 

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.