Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

TÜRK İŞARET DİLİ 2. VE 3. SINIF KİTAPLARI HAZIR

TÜRK İŞARET DİLİ 2. VE 3. SINIF KİTAPLARI HAZIR

2015-2016 eğitim öğretim yılından bu yana işitme engelliler ilkokullarının 1, 2 ve 3. sınıflarında Türk İşaret Dili dersi okutulmaktadır. Daha önce Türk İşaret Dili dersi 1. sınıf öğretim materyalleri de hazırlanmış, öğretmen ve öğrencilerimizin kullanımına sunulmuştur.

Türk İşaret Dili dersi 2. ve 3. sınıflarına yönelik olarak Genel Müdürlüğümüzce hazırlanan Türk İşaret Dili Dersi 2. Sınıf Öğretim Materyali (Öğrenciler İçin-Öğretmenler İçin) ve Türk İşaret Dili Dersi 3. Sınıf Öğretim Materyali (Öğrenciler İçin-Öğretmenler İçin) de Talim ve Terbiye Kurulu tarafından eğitim aracı olarak kabul edilmiştir.

Kitapların tamamı animasyon çizgilerle hazırlanmıştır. Görsel estetiğin ön plana çıkarıldığı bu eserlerde öğrencilerin günlük yaşam mekânları yansıtılmıştır.

Türk İşaret Dili Dersi 2 ve 3. sınıf öğretim materyallerinin basımı yapılmış olup öğrencilerimizle buluşturulmuştur.

 

Türk İşaret Dili Dersi 2. Sınıf Öğretim Materyali (Öğrenciler İçin)´ni indirmek için tıklayınız.

Türk İşaret Dili Dersi 2. Sınıf Öğretim Materyali (Öğretmenler İçin)´ni indirmek için tıklayınız.

Türk İşaret Dili Dersi 3. Sınıf Öğretim Materyali (Öğrenciler İçin)´ni indirmek için tıklayınız.

Türk İşaret Dili Dersi 3. Sınıf Öğretim Materyali (Öğretmenler İçin)´ni indirmek için tıklayınız.

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.