Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

Suriyeli Çocukların Rehberlik Hizmetleri İhtiyaçlarının Belirlenmesi Çalıştayı

Suriyeli Çocukların Rehberlik Hizmetleri İhtiyaçlarının Belirlenmesi Çalıştayı

Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile UNICEF Türkiye Temsilciliği işbirliğinde,  8-11 Aralık 2015 tarihleri arasında; Suriyeli çocukların eğitim ihtiyacını gidermek, onların geleceğe güvenle bakabilmelerini sağlamak, devam eden eğitim faaliyetlerinin niteliğini arttırmak amacıyla “Suriyeli Çocukların Rehberlik Hizmetleri İhtiyaçlarının Belirlenmesi Çalıştayı” düzenlenmiştir.

Çalıştayın ilk gününde Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa YANMAZ, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma ŞAHİN, UNICEF Türkiye Temsilcisi Philippe DUAMELLE, Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Yusuf BÜYÜK katılımcılara Suriyeli çocuklara yönelik yapılan çalışmalar hakkında açıklamalarda bulundu.

Çalıştay; Bakanlığımız Daire Başkanları, uzman ve öğretmenleri, farklı illerden gelen İl Milli Eğitim Müdürleri, Başbakanlık, Sağlık Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı yetkilileri, akademisyenler, sivil toplum kuruluşları ile Suriyeli öğrenciler, aileleri, Geçici Eğitim Merkezi Koordinatörleri ve öğretmenlerin katılımı ile gerçekleştirilmektedir.

Çalıştay çalışmaları hakkında katılımcılara açıklamalarda bulunan Rehberlik Hizmetleri Daire Başkan Vekili Veysel ÖZTÜRK "Ülkemizde misafir ettiğimiz öğrencilerimize ve ailelerine verilen rehberlik ve psikolojik danışma hizmetlerinin kalitesini arttırma, hizmetlerde yaşanan sorunları belirleme, sorunlara yönelik çözüm önerilerini öğrenme, öğretmen yeterliliklerinin arttırılması ve bundan sonra yapacağımız çalışmalara ışık tutması açısından bu çalıştay önem arz etmektedir." dedi.  

Çalıştay;

1- Suriyeli Çocukların Eğitim İhtiyaçları ve Topluma Entegrasyon Süreçleri,

 2- Öğretmenlerin Mesleki Gelişim İhtiyaçları,

3- Suriyeli Velilerin Çocukların Eğitimleri ile İlgili İhtiyaçları ve Beklentileri,

4- Kurumlar arası işbirliği ve Kurumsal Kapasitenin Güçlendirilmesi

Çalışma grupları ve öğrencilerimizin devam ettiği Geçici Eğitim Merkezlerine Yapılacak ziyaretler şeklinde 4 gün devam edecektir.

 

 

 09-12-2015 09-12-2015 09-12-2015

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.