Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

STEM EĞİTİM VE KOORDİNASYON MERKEZİ PROJESİ AÇILIŞ PROGRAMI

STEM EĞİTİM VE KOORDİNASYON MERKEZİ PROJESİ AÇILIŞ PROGRAMI

T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı bünyesinde, Bütünleştirici Eğitim İçin Özel Eğitim Hizmetlerinin Kalitesinin Artırılması Hibe Programı kapsamında Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen  "STEM Eğitim ve Koordinasyon Merkezi"  projesi açılış toplantısı gerçekleştirildi.

Yasemin Karakaya Bilim ve Sanat Merkezi koordinesinde yürütülen projenin açılış programı Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mahmut SELVİ, Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü İzleme ve Değerlendirme Daire Başkanı Aylin KURT ve Özel Eğitim ve Kaynaştırma Daire Başkanı Cemal ÖZDEMİR'in katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü İzleme ve Değerlendirme Daire Başkanı Aylin KURT ''Projenin genel amacı özel eğitim hizmetlerinin kalitesinin artırılmasına katkıda bulunmaktır. Bu amaç doğrultusunda bilim ve sanat merkezlerine odaklanan projede özel yetenekli öğrencilere yönelik STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics) eğitiminin daha nitelikli hâle getirilmesi hedeflenmektedir.'' dedi. Proje kapsamında çeşitli sertifika eğitimlerine ve faaliyetlere katılacak öğretmenlerimizle özel yeteneklilere yönelik STEM eğitim kılavuzu, e- içerikler ve STEM eğitim kitleri hazırlanacağını belirten KURT, Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nün Operasyon faydalanıcısı olduğu bu programda yüzlerce proje başvurusu içinden hibe almaya hak kazanan kurumlarımızı başarılarından dolayı tebrik etti.

23-03-2022

22-03-202222-03-202222-03-2022

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.