Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

SAYIN HASAN KAÇAN İLE ÖĞRENCİLERİMİZE YOL GÖSTERİCİ BİR SÖYLEŞİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

SAYIN HASAN KAÇAN İLE ÖĞRENCİLERİMİZE YOL GÖSTERİCİ BİR SÖYLEŞİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

BİLSEM Gelecek Konuşmaları kapsamında; karikatürist, oyuncu ve film yapımcısı Sayın Hasan Kaçan ile Genel Müdürümüz Sayın Mehmet Nezir Gül keyifli bir söyleşi gerçekleştirerek öğrencilerimizin karar verme becerilerini geliştirmeye ve kariyer gelişimlerine destek olmaya çalıştı.

Genel Müdürümüz Sayın Mehmet Nezir Gül: "Türkiye genelinde farklı okul ve tür kademelerinde 60 binin üzerinde öğrenci BİLSEM'lerimzden destek eğitimi almaktadır. Okuldaki derslerinin dışında atölye çalışmalarıyla birlikte projeler geliştirmekte ulusal ve uluslararası proje yarışmalarına katılmaktadır. Ayrıca tescil ve patent konularında önemli başarılar göstermektedirler. Ben bu vesile ile öğrenci ve öğretmenlerime bir kez daha teşekkür ediyorum.
Bu tür etkinlikler sayesinde öğrencilerimizi başarılı akademisyen, sanatçı ve bilim insanları ile buluşturmak onların gelişimlerini desteklenmesi açsından büyük önem taşıyor.
Mizah alanında yerli bakış açısı ve uygun seviye düzeyinde gerekli mesajları yeri geldiğinde süsleyerek sunmak gerçekten çok önemlidir. Bu alanda Hasan Kaçan gerçekten önemli bir ekoldür. Mizahın dışında dizi ve film çalışmaları ile gerek senaryo gerekse oyunculuk alanında önemli başarılar elde etmiş bir değerdir.
Hasan Kaçan vatandaşlarımız ve gençlerimiz ile sürekli iç içe olan çok yönlü bir sanatçıdır. Bu günde öğrencilerimiz ile birlikte olması bunun bir göstergesidir. Sayın Hasan Kaçan'a katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum." dedi.

Karikatürist, oyuncu ve film yapımcısı Sayın Hasan Kaçan: "Çok çalışmak ve sebat emek önemlidir. Bu noktada gençlere tavsiyem vazgeçmesinler. Herhangi bir olumsuz durum veya başarısızlıkla karşılaştıklarında ısrarla çalışmaya devam etsinler. Yaptığımız işe aşıksak ve başarıya inanıyorsak o konuda ısrarcı olmamız lazım.
Resim ve karikatür ile uğraşan arkadaşlarıma bir müjde vermek istiyorum. Biz yeni bir vakıf kurduk ve sosyal medya üzerinden karşılıklı olarak bunların çizimlerini değerlendirebileceğimiz bir iletişim sistemi oluşturuyoruz. Bu açıdan sanal ustalar ile gençlerimizi buluşturacağız. Böylece sanal ortamda mizah ve karikatür derslerini başlatacağız.
Gerek ülkemizde gerekse tüm dünyada mizah anlayışı toplumsal değişimin bir sonucu olarak değişmekte. Önemli olan mizah anlayışındaki farklılık değil, bizim mizah ile ne anlamaya çalıştığımızdır. Mizah güldürmeyi amaçlar ancak alay etmek, küçümsemek, ötekileştirmek, kutsal saydığı şeyleri ya da hassasiyetini yok saymak mizah olarak nitelendirilemez.
Genç kardeşlerime önemli bir tavsiye olarak şunları söyleyebilirim; hangi işi yaparlarsa yapsınlar, kendilerine şu soruyu sorsunlar: Kime ne faydası var?
Bu açıdan değerlendirildiğinde sanatın her alanında olduğu gibi, mizah alanında da ister istemez karşımıza sınırlar çıkar. Biz biz yapan değerlere zarar verecek mizah anlayışı kabul edilemez." dedi.

Öğrencilerimizin tüm hayatına yön veren ve hayatını etkileyen kararlardan birisi olan meslek seçimi yaparken kendi beceri ve ilgilerini iyi değerlendirmeleri ve seçtikleri meslek ile ilgili özellikleri tanımaları gerektiğinin farkındayız.

BİLSEM öğrencilerimizin kendini tanımasına, meslekler hakkında bilgi sahibi olmasına, karar verme becerilerini geliştirmesine ve kariyer gelişimlerine destek olmak için öğrencilerimizi alanında başarılı insanlar ile buluşturmaya devam ediyoruz.

Meslek seçiminde genellikle belirli alanlara yönelen özel yetenekli öğrencilerimiz için Türkiye genelinde farklı mesleklerde alanlarında başarılı uzman isimlerin ve alanında uzman akademisyenlerin yer aldığı kariyer söyleşilerine katılmak; öğrencilerimizin kendi kariyer gelişim planlarını yapabilmesi, kişisel vizyon ve hedef belirlemeleri noktasında bu buluşmalar öğrencilerimiz için faydalı olacaktır.

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.