Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

“Sanata Engel Yok: En Özel Öğrenciler, Eserler ve Etkinlikler” Sergisi Açıldı.

  Genel Müdürlüğümüz tarafından Engelliler Haftası nedeniyle düzenlenen “Sanata Engel Yok: En Özel Öğrenciler, Eserler ve Etkinlikler” sergisi Ankara Büyükşehir Belediyesi Güvenpark Sanat Galerisinde açıldı.
“Sanata Engel Yok: En Özel Öğrenciler, Eserler ve Etkinlikler” Sergisi Açıldı.

Millî Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcımız Sayın Ferda YILDIRIM, Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürümüz Sayın Celil GÜNGÖR, Ankara Kent Konseyi Başkanı Sayın Seyfi SALTOĞLU ve Ankara İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Vefa BARDAKÇI’nın katılımıyla açılışı yapılan sergide Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi, Özel Eğitim Meslek Lisesi ve Bilim Sanat Merkezi öğrencilerimiz tarafından hazırlanan 160 ürün sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Mithat Enç Görme Engelliler Okulu ve Yasemin Karakaya Bilim ve Sanat Merkezi öğrencilerinin verdiği konser ile başlayan serginin açılış konuşmasında Müsteşar Yardımcımız Sayın Ferda YILDIRIM, en özel öğrenciler tarafından hazırlanan eser ve etkinliklerin sanatın engel tanımadığının en güzel örneği olduğunu belirttikten sonra engelli bireylerin yaşamın her alanında var olmalarının önemine dikkat çekti.

Genel Müdürümüz Sayın Celil GÜNGÖR ise özel eğitim okullarımızda eğitim gören öğrencilerimizin el emeği, göz nuru olan eserlerin bir sanatçıdan aşağı kalır yanının olmadığını belirttikten sonra engellilik diye bir şeyin söz konusu olmadığını; yetenekleri, yeterlilikleri ve becerileri engellenmediği sürece herkesin geliştirilecek yönlerinin olduğunu söyledi. Özel eğitim öğrencilerimizin yaptıkları eser ve etkinliklerle bu durumu herkese kanıtladığını ifade eden GÜNGÖR, eserleriyle sergiye hayat veren öğrencilere, onların öğretmenlerine ve fedakâr anne babalarına teşekkür etti.

Böylesine özel bir serginin ev sahipliğini yapmaktan gurur duyduğunu belirten Ankara İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Vefa BARDAKÇI, özel öğrencilerin yeteneklerinin ve başarabildiklerinin ortaya konulması açısından bu tür etkinliklerin çok önemli olduğunu söyledi.

 

Ankara Büyükşehir Belediyesi Güvenpark Sanat Galerisinde düzenlenen sergimiz, 10-16 Mayıs 2017 tarihleri arasında Ankaralı sanatseverler tarafından ziyaret edilebilecektir.

 

10-05-201710-05-2017

10-05-201710-05-2017

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.