Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

SAĞLIKLI NESİL SAĞLIKLI GELECEK YETENEK YARIŞMASI TÜRKİYE FİNAL ÖDÜL TÖRENİ GERÇEKLEŞTİ

SAĞLIKLI NESİL SAĞLIKLI GELECEK YETENEK YARIŞMASI TÜRKİYE FİNAL ÖDÜL TÖRENİ GERÇEKLEŞTİ

Bakanlığımız ile Türkiye Yeşilay Cemiyeti arasında imzalanan protokol doğrultusunda "Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Yetenek Yarışması" her yıl Bakanlığımıza bağlı ilk, orta ve lise kademelerinde örgün eğitim veren okullarda gerçekleştirilmektedir. 

12.si düzenlenen "Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Yetenek Yarışması"nın Türkiye final ödül töreni bugün çevrim içi olarak gerçekleştirildi. 

Ödül töreninde Rehberlik Hizmetleri Daire Başkanımız Sayın Serpil ALTUNCU VAROL, bu yarışma ile öğrencilerin zararlı alışkanlıklara karşı bilinçlenmelerini,  bağımlılığın olumsuz etkilerini kavramalarını ve teknolojinin güvenli kullanımının önemini fark etmelerini amaçladıklarını dile getirdi. Bununla birlikte öğrencilerimizi daha güvenli, daha sağlıklı bir hayat sürmelerine katkıda bulunarak yeni neslin bağımlılıklara karşı farkındalıklarını artırıcı mücadelemiz devam etmektedir, dedi. 

Son olarak yarışmada dereceye giren tüm öğrencilerimizi, ailelerini ve öğretmenlerini tebrik ettiğini ayrıca yarışmaya katılan tüm öğrencileri çabalarından dolayı takdir ettiğini ifade etti.

29-05-202429-05-202429-05-2024

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.