Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

"Sağlıklı Nesil, Sağlıklı Gelecek" Yarışması Başvuruları Başladı.Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile Türkiye Yeşilay Cemiyeti iş birliğinde ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin zararlı alışkanlıklara karşı bilinçli şekilde yetişmelerini; sigara, alkol, uyuşturucu, kumar ve internet bağımlılığının olumsuz ve yıkıcı etkilerini kavramalarını ve Yeşilay'ın faaliyetleri hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlamak amacıyla 'Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Projesi' gerçekleştirilmekte; proje kapsamında Türkiye genelinde 'bağımlılık' konulu yarışma her yıl düzenlenmektedir.

 

Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile Türkiye Yeşilay Cemiyeti iş birliğinde ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin zararlı alışkanlıklara karşı bilinçli şekilde yetişmelerini; sigara, alkol, uyuşturucu, kumar ve internet bağımlılığının olumsuz ve yıkıcı etkilerini kavramalarını ve Yeşilay'ın faaliyetleri hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlamak amacıyla 'Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Projesi' gerçekleştirilmekte; proje kapsamında Türkiye genelinde 'bağımlılık' konulu yarışma her yıl düzenlenmektedir.

 

Yarışma, edebi (şiir, kompozisyon) ve görsel (resim, afiş, karikatür, kısa video) olmak üzere iki kategoride düzenlenecektir. Edebi kategoride kompozisyon, hikâye, anı, şiir;  görsel kategoride de afiş, resim, karikatür ve kısa video alanlarında başvuru yapılabilecektir. Yarışmaya Bakanlığımıza bağlı resmi ve özel ilkokul, ortaokul ve liselerde eğitim gören tüm öğrencilerimiz bireysel olarak katılabilecektir.

 

Yarışma başvuruları 11 Ocak 2021 tarihinde başlamış olup yarışmaya başvurular snsg.yesilay.org.tr adresinden yapılacaktır. Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek" yarışmasının son başvuru tarihi 31 Mart 2021'dir

 

İl birincilerine il düzeyinde gerçekleştirilecek ödül törenlerinde 1000 TL ödül verilecektir. Ülke genelinde eserlerin değerlendirilmesi sonucunda her bir kategoride birinci gelen katılımcılara 10.000 TL, ikinci gelen katılımcılara 5.000 TL, üçüncü gelen katılımcılara ise 3.000 TL ödül verilecektir.

 

Yarışma duyurusu Eğitim Bilişim Ağı( EBA) sayfasında yayınlanmış olup illerimize resmi yazı gönderilmiştir.

 

Katılım koşulları, başvuru işlemleri, yarışma takvimi ve dereceye giren eserler için verilecek ödüllere ilişkin detaylı açıklama yarışma kılavuzunda yer almaktadır.

 

 Yarışma Kılavuzu´nu indirmek için   tıklayınız.

 

İrtibat e-posta: snsg@yesilay.org.tr

 

İrtibat Telefonu: 0505 187 22 52/0533 380 72 78

Başvuruya ilişkin klavuzu indirmek için buraya tıklayınız.

 

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.