Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

REHBERLİK VE ARAŞTIRMA MERKEZLERİNE KAPSAMLI EĞİTİM

REHBERLİK VE ARAŞTIRMA MERKEZLERİNE KAPSAMLI EĞİTİM

Rehberlik ve Araştırma Merkezleri İle Okulların Koordinasyonunun Güçlendirilmesi Projesi toplantısı çevrimiçi olarak Genel Müdürümüz Sayın Mehmet Nezir GÜL'ün konuşmaları ile başladı.

 

Genel Müdürlüğümüzün koordinesinde ve UNICEF'in katkıları ile Ekim 2021'de başlatılan proje ile rehberlik ve araştırma merkezleri ve rehberlik ve psikolojik danışma servislerinin koordinasyonunu destekleme, müşavirlik hizmetlerini güçlendirme amaçlanıyor.

 

1500 katılımcının eğitim aldığı projenin ilk aşamasında özel eğitim öğretmenlerine yetersizlik türleri ve yetersizlik türlerine ilişkin müşavirlik eğitimleri, rehber öğretmen/psikolojik danışmanlara ise çocuk ve yetişkinlerle ilk görüşme, psikoeğitim programı geliştirme, kısa süreli çözüm odaklı terapi ve müşavirlik hizmetine yönelik eğitimler gerçekleştiriliyor.

Çevrimiçi eğitimlerin açılışında Genel Müdürümüz Sayın Mehmet Nezir GÜL; son yıllarda özel eğitim ile rehberlik ve psikolojik danışma hizmetlerine ilişkin yaşanan olumlu gelişmelere dikkat çekerek RAM'ların yaptığı kritik görevler ile öğretmenlerin mesleki yeterliliğinin artırılmasına yönelik Bakanlığımızın sürekli çalışma ve çaba içinde olduğunu ifade etti.

03-11-202103-11-2021

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.