Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

REHBERLİK VE ARAŞTIRMA MERKEZLERİNDE SUNULAN ÖZEL EĞİTİM HİZMETLERİNE BÜYÜK KATKI

REHBERLİK VE ARAŞTIRMA MERKEZLERİNDE SUNULAN ÖZEL EĞİTİM HİZMETLERİNE BÜYÜK KATKI

Özel eğitim ihtiyacı olan bireylerin eğitsel değerlendirme ve tanılamaları, ülkemizde her il ve birçok ilçede bulunan 256 rehberlik ve araştırma merkezlerinde görev yapan özel eğitim öğretmenleri ile psikolojik danışman/rehber öğretmenler tarafından yürütülmektedir.

Sayın Bakanımızın girişimleri ve sayın Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle RAM'larda görev yapmak üzere 260 fizyoterapist alınacaktır. Rehberlik ve araştırma merkezlerine ilk kez verilen fizyoterapist kadrosu ile mesleki alan sınırları içerisinde olan uygulama teknikleriyle değerlendirerek bedensel yetersizliği olan bireylerin; bireyin ihtiyaçlarına yönelik destek eğitim rapor dönemi boyunca yapılacak eğitim faaliyetleri ile ilgili daha nitelikli bir değerlendirme yapılmasına katkı sunacaktır.

Eğitsel değerlendirme ve tanılama sürecinde fizyoterapistlerin görev alması ile disiplinler arası iş birliğinin sağlanması sonucu çoklu değerlendirme yapılarak hizmetin niteliğinin arttırılması hedeflenmektedir.

Sayın Cumhurbaşkanımıza ve Sayın Bakanımıza şükranlarımızı sunar, eğitim camiamıza, özel öğrencilerimize ve ailelerine hayırlı olmasını dileriz.

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.