Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

Rehberlik ve Araştırma Merkezlerinde Kullanılan Eğitsel Değerlendirme Materyallerinin Standartlaştırılması Çalıştayı Balıkesir’de Gerçekleştirildi.

Rehberlik ve Araştırma Merkezlerinde Kullanılan Eğitsel Değerlendirme Materyallerinin Standartlaştırılması Çalıştayı Balıkesir’de Gerçekleştirildi.

Özel eğitime ihtiyacı olan bireylerin rehberlik ve araştırma merkezlerinde eğitsel değerlendirmelerinde kullanılan performans belirleme formlarını güncelleme ve materyallerini hazırlama çalışmaları Genel Müdürlüğümüz ve UNİCEF iş birliği ile yürütülmektedir.

Rehberlik ve araştırma merkezlerinde performans belirlemelerinde kullanılan materyallerin standart hale getirilmesi, sunulan eğitsel değerlendirme hizmetlerinin kalitesinin artırılması amacıyla bir süredir yürütülen standartlaştırma çalışmalarının ön pilot uygulaması, 02-06 Ekim 2017 tarihleri arasında Balıkesir’de yapıldı. Söz konusu merkezlerde çalışan özel eğitim ve rehberlik öğretmenleri ile alanda deneyimli fizyoterapist ve dil konuşma terapistlerinin yer aldığı komisyon çalışmalarının sonucunda ortaya çıkan ürünlerin ön pilot uygulaması, Genel Müdürlüğümüz daire başkanları Turgut BAĞRIAÇIK ve Ertan GÖV ile UNICEF eğitim uzmanı Doç. Dr. Mehmet BULDU’nun katılımı ile gerçekleştirildi.

Ön pilot uygulamadan sonra belirlenen rehberlik ve araştırma merkezlerinde pilotlama yapılarak materyaller ve kılavuzlar üzerinde gerekli revizelerin gerçekleştirilmesi; son şekli verilen materyallerin üretilerek ülkemizdeki rehberlik ve araştırma merkezlerine dağıtılması planlanmaktadır. Böylelikle eğitsel değerlendirme araçlarının tüm rehberlik ve araştırma merkezlerinde standart hâle gelmesi, alınan kararların kalitesinin artması ve ülkemiz genelinde uygulama birliğinin gerçekleşmesi sağlanmış olacaktır.

07-10-201707-10-201707-10-201707-10-201707-10-201707-10-2017

 

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.