Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

Rehberlik ve Araştırma Merkezlerinde Görev Yapan Rehberlik Öğretmenlerinin Özel Öğrenme Güçlüğü Alanında Bilgi ve Farkındalık Düzeyinin Artırılması Eğitimleri Devam Ediyor.

Rehberlik ve Araştırma Merkezlerinde Görev Yapan Rehberlik Öğretmenlerinin Özel Öğrenme Güçlüğü Alanında Bilgi ve Farkındalık Düzeyinin Artırılması Eğitimleri Devam Ediyor.

Rehberlik ve araştırma merkezlerinde görev yapan öğretmenlerimizin özel eğitim alanında sahip oldukları yeterlikleri geliştirerek kurumsal kapasitenin arttırılması amacıyla yürütülen Proje kapsamında "Rehberlik ve Araştırma Merkezleri (RAM)´inde Görev Yapan Rehberlik Öğretmenlerinin Özel Öğrenme Güçlüğü Alanında Bilgi ve Farkındalık Düzeyinin Arttırılması Eğitimi" hizmet içi eğitim faaliyeti, 18 Eylül Pazartesi günü Ankara Başkent Öğretmenevinde başladı.

Eğitimin açılış konuşmasını Genel Müdürlüğümüz Araştırma, Geliştirme ve Projeler Daire Başkanı Ertan GÖV yaptı. Konuşmalarında, özel eğitim alanında uzman kurumlarımız olan RAM´ların daha iyi noktaya taşınması için insan kaynaklarının güçlendirilmesi gerektiğini belirten GÖV, Genel Müdürlük olarak sık sık gerçekleştirilen saha ziyaretlerinden edilen geri bildirimler ile ülkemizin her şehrindeki özel ihtiyaçların göz önünde tutulduğunu; böylelikle yürütülen etkili eğitimler ve devamında gerçekleştirilecek izleme ve değerlendirme çalışmalarıyla daha nitelikli çalışmaların önünün açılacağını ifade etti.

RAM´larda görev alan yaklaşık 1000 öğretmene Eylül ayı sonuna kadar verilecek bir dizi eğitim faaliyetinin devamı niteliğini taşıyan ve 22 Eylül 2017 Cuma sona erecek olan eğitime 81 ilden 126 rehberlik öğretmeni katılmaktadır.

20-09-2017

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Varlık Mahallesi Eşref Bitlis Caddesi C Blok No10 Yenimahalle/ANKARA 06170 - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.