Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

Rehberlik ve Araştırma Merkezi Kılavuzu Yayımlandı.

Rehberlik ve Araştırma Merkezi Kılavuzu Yayımlandı.

Ülkemiz genelinde farklı il/ilçe­lerde hizmet veren rehberlik ve araştırma merkezleri arasında uygulamalarda oluşabilecek farklılıkları ortadan kal­dırmak, rehberlik ve araştırma merkezlerinde yürütülen iş ve işlemleri sistematik hale getirmek, bireylere verilen hizmetle­rin kalitesini artırmak ve ölçülebilir bir hizmet sunmak amacı ile Genel Müdürlüğümüz tarafından Rehberlik ve Araştırma Merkezi Kılavuzu yayımlanmıştır.

Kılavuz; rehberlik ve araştırma merkezlerinde özel eğitim hiz­metleri alanında tanılama, yönlendirme ve izleme sürecindeki çalışmalar ile rehberlik ve psikolojik danışma hizmetleri kapsa­mında yürütülen çalışmalar ve işlem basamakları dikkate alınarak hazırlanmıştır. İşlem basamakları dışında kalan konular soru cevap olarak düzenlenmiştir.

Kılavuzun, rehberlik ve araştırma merkezlerindeki hizmet­lerin etkin bir şekilde yürütülmesine katkı sunmasını ve bu hizmetlerden faydalanı­cılara yarar sağlamasını temenni ediyoruz.

            Rehberlik ve Araştırma Merkezi Kılavuzu’na ulaşmak için tıklayınız.

Varlık Mahallesi Eşref Bitlis Caddesi C Blok No10 Yenimahalle/ANKARA 06170 - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.