Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

Rehberlik Hizmetleri Yönetmeliği Görüşe Açılmıştır

Rehberlik Hizmetleri Yönetmeliği Görüşe Açılmıştır

2023 Eğitim Vizyonunun ana hedeflerinden biri olan "Rehberlik Hizmetleri İhtiyaçlara Göre Yeniden Yapılandırılacak" maddesinin alt hedeflerinden birisi de rehberlik hizmetleri mevzuat alt yapısının yeniden yapılandırılmasıdır. Bu hedefler kapsamında 10.11.2017 tarihli ve 30236 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Rehberlik Hizmetleri Yönetmeliği'nin yeniden ele alınarak değerlendirilmesi için Genel Müdürlüğümüzce bir çalışma başlatılmıştır. 

Bu kapsamda, Yönetmeliğin sahada yansımasını görmek; yürütülen rehberlik hizmetleri ile ilgili sorun tespiti ve mevcut durum analizi yapmak; süreç sonunda ihtiyaç olması halinde Yönetmelikte gerekli değişiklikleri yapmak amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı Anket Programı (MEB ANKET) sistemine yüklenen "Rehberlik Hizmetleri Yönetmeliği Değerlendirme Formu" ile söz konusu Yönetmelik görüşe açılmıştır. Konuyla ilgilenen her kesimin katılımını hedefleyen çalışma hakkında ayrıntılı bilgileri içeren yönerge formun giriş kısmında yer almaktadır. Yönergede belirlenen kurallar dahilinde doldurulacak her görüş ve öneri Genel Müdürlüğümüzce değerlendirilecektir. Rehberlik hizmetleri değerlendirme formuna ulaşmak için tıklayınız.

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.