Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

"Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Yarışması" Ödül Töreni

"Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Yarışması" Ödül Töreni

     Millî Eğitim Bakanlığı ile Türkiye Yeşilay Cemiyeti iş birliğinde, öğrencilerin zararlı alışkanlıklara karşı bilinçli bir şekilde yetişmelerini, sigara, alkol, uyuşturucu, kumar ve internet bağımlılığının olumsuz ve yıkıcı etkilerini kavramalarını sağlamak, yeni neslin bağımlılıklarla ilgili bilinç düzeylerini arttırmak, amacıyla ülke genelinde ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin katılımıyla düzenlenen ‘bağımlılık’ konulu ‘Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Yarışması’ nın ödül töreni İstanbul´da gerçekleştirildi.

     Sepetçiler Kasrı’ndaki ödül törenine, Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, Genel Müdürümüz Celil Güngör, Türkiye Yeşilay Cemiyeti Genel Başkanı Prof. Dr. Mücahit Öztürk, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci, milletvekilleri ile çok sayıda öğrenci, öğretmen ve veli katıldı.

     Törende konuşan Milli Eğitim Bakan Yardımcımız Orhan ERDEM, bağımlılığın her yaştan insanı tehdit ettiğini belirterek, amaçlarının toplumda zararlı madde kullanımını en aza indirmek olduğunu söyledi. 2011’de başlayıp 2015’ten itibaren yaygınlaştırılan yarışmaya ilginin her geçen gün artmasının mutluluk verici olduğunu belirtti. Bağımlılıkla mücadele konusunda koruyucu ve önleyici faaliyetlerin yaygınlaştırılmasını önemsediklerini vurgulayan Erdem, "Öğrencilerimizin eserlerine yansıttıkları, ifade ettikleri bağımlılığın yıkıcı etkileri oldukça önemlidir. Bu çalışama bağımlılıkla mücadeleye hizmet ederken, çocuklarımızın gözünden bağımlığın izlerinin nasıl şekillendiğine dair ayrı bir anlatım sağlamaktadır. Bağımlılık noktasında duyarlı, daha güzel nesiller yetiştirmeyi ümit ediyoruz.” belirtti.

     Edebi ve görsel olmak üzere iki kategoride düzenlenen yarışmada il birincileri arasından ilkokul, ortaokul ve lise kademelerinde Türkiye birinci, ikinci ve üçüncüleri ödüllendirildi.

Türkiye´de dereceye girerek ödül kazananlar için tıklayınız.

06-05-2017 

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.