Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

Psikososyal Destek Programı Tanıtım ve Bilgilendirme Toplantısı 8 Mart 2019 tarihinde Ankara’da düzenlendi.

Psikososyal Destek Programı Tanıtım ve Bilgilendirme Toplantısı 8 Mart 2019 tarihinde Ankara’da düzenlendi.

Millî Eğitim Bakanlığı ve UNICEF iş birliği ile 2001 yılında hazırlanan ve halen uygulanmakta olan psikososyal destek programlarının yenilenmesini ve yaygınlaştırılmasını sağlamak amacıyla Kasım 2017 tarihinde Psikososyal Destek Programlarının Yenilenmesi Projesi başlatılmıştı. Yürütülen çalışmalar sonucunda Psikososyal Destek Programı Önleyici Programı ve Psikososyal Destek Programı Güçlendirici Programı göç, terör, cinsel istismar, intihar, ölüm-yas, doğal afet travmaları ve Psikososyal Destek Programı Uygulama Kılavuzu kitapları hazırlanarak basımı gerçekleştirilmişti.

Yine proje kapsamında 3-7 Aralık 2018 ve 21-25 Ocak 2019 tarihlerinde 81 ilden 245 Rehberlik öğretmeninin katılımı ile “Psikososyal Destek Programı Eğitici Eğitimi Kursu” düzenlenmişti.

8 Mart 2019 tarihinde Ankara’da, Genel Müdürlüğümüzden Daire Başkanlarının ve diğer personellerin, UNİCEF temsilcilerinin, akademisyenlerin, Bakanlığımızın diğer birimlerinden ilgili kişilerin, 81 ilin Millî Eğitim Müdürlüklerinden gelen yöneticilerin, diğer kamu kurumlarının ve STK temsilcilerinin katılımı ile Psikososyal Destek Programı Tanıtım ve Bilgilendirme Toplantısı düzenlendi.

220 kişilik geniş katılımla düzenlenen toplantının açılış konuşmasında Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü Araştırma Geliştirme ve Projeler Daire Başkanı Sayın Ertan GÖV proje hakkında bilgiler verdi. Konuşmasında, projede emeği geçen herkese teşekkür eden Sayın GÖV, hazırlanan Psikososyal Destek Programının sahada çocuklarımıza, velilerimize ve öğretmenlerimize hayırlı olması temennisiyle sözlerini tamamladı.

UNICEF Türkiye temsilcisi Brenda Haiplik ve proje ekibinden Prof. Dr. Metin PİŞKİN’in konuşmaları ile devam eden program; Psikososyal Destek Programı tanıtım gösterimi, genel bilgilendirmeler, modüllerin tanıtımı ve millî eğitim müdürlüklerinden gelen yöneticiler ile yapılan genel değerlendirmeler ile sona erdi.

12-03-201912-03-201912-03-2019

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.