Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

PSİKOSOSYAL DESTEK ÇALIŞMALARIMIZ OSMANİYE'DE DEVAM EDİYOR

PSİKOSOSYAL DESTEK ÇALIŞMALARIMIZ OSMANİYE'DE DEVAM EDİYOR

Osmaniye'de Psikososyal Destek Çalışmalarımız devam ediyor.  

Bölgede depremden etkilenen halkımızın ihtiyaçlarını karşılamak, yaralarını en kısa sürede sarmak için var gücümüzle çalışıyoruz.  

Kahramanmaraş, Malatya, Diyarbakır, Şanlıurfa, Gaziantep, Kilis, Hatay, Adana, Osmaniye, Adıyaman illerinde ekiplerimiz hızla sahaya inerek çalışmalara başladı ve çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.  

Kahramanmaraş merkezli 10 ilde yaşanan deprem sonrası bölgede yürütülecek psikososyal destek çalışmalarını planlamak amacıyla Bakanlığımız Ulusal Psikososyal Destek ekibinden iki daire başkanı ve psikososyal destek çalışmaları uzmanları ile birlikte bölgedeki rehberlik ve araştırma merkezleri, il/ilçe psikososyal destek ekipleri ile iletişime geçilerek mevcut durum hakkında bilgi alındı. Afet sonrası psikososyal destek çalışma planı oluşturulup afetten etkilenen illerin psikososyal destek ekipleri ile paylaşılmaya başlandı.  

Akut Dönemde yapılacak çalışmalarda kullanılmak üzere hazırlanan Psikolojik İlk Yardım (PİY) dokümanları, Travmatik Yaşam Olayları Sonrası Ailede ve Okulda Psikolojik Sağlamlık Kitapları, çocukların yaşanan olayı anlamlandırmalarına ve toparlanmalarına destekleyici hikâyeler rehber öğretmen/psikolojik danışmanlar ve RAM kurum müdürleri ile paylaşılmaya başlandı.  

Bakanlığımız süreci yakından takip ederek güncel gelişmeler doğrultusunda gereken her türlü desteği sunmaya devam edecektir.

PSİKOSOSYAL DESTEK ÇALIŞMALARIMIZ OSMANİYEDE DEVAM EDİYOR.PSİKOSOSYAL DESTEK ÇALIŞMALARIMIZ OSMANİYEDE DEVAM EDİYOR.PSİKOSOSYAL DESTEK ÇALIŞMALARIMIZ OSMANİYEDE DEVAM EDİYOR.PSİKOSOSYAL DESTEK ÇALIŞMALARIMIZ OSMANİYEDE DEVAM EDİYOR.

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.