Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

Özel Yeteneklilerde Destek Eğitim Odası Eğitici Eğitimi Kursu’nun dördüncüsü Erzurum’da başladı…

Özel Yeteneklilerde Destek Eğitim Odası Eğitici Eğitimi Kursu’nun dördüncüsü Erzurum’da başladı…

       Genel Müdürlüğümüzce düzenlenen “Özel Yeteneklilerde Destek Eğitim Odası Eğitici Eğitimi Kursu” 10 Ekim 2016 Pazartesi günü Erzurum’da  başladı. Kursa her ilden  Türkçe, matematik, sosyal bilgiler, fen ve teknoloji branşlarından toplam 90 öğretmen davet edildi.

       Saygı duruşu ve İstiklâl Marşı ile başlayan açılış programının ardından eğitim görevlilerinin programları doğrultusunda sunumlar gerçekleştirildi. Kursiyer öğretmenlerin görev yapmakta oldukları illerde özel yetenekliler için açılacak destek eğitim odalarında verilecek eğitimlerin niteliğini arttırmak adına ilgiyle takip ettikleri kurslarda , özel yetenekli öğrencilerin eğitimine yönelik bireysel eğitim planı hazırlama , zenginleştirme ve farklılaştırma uygulamalarına yönelik atölye çalışmalarına yer verilecek. Bununla birlikte özel yetenekli öğrencilerin eğitiminde; öğretmenlerin öğrenme-öğretme sürecinde sıklıkla başvurabilecekleri yöntem ve tekniklere de örnekler verilecek.

       Erzurum Hizmet içi Eğitim Enstitüsünde gerçekleştirilecek kurs ile 2016 yılı hizmet içi eğitim planında hedeflenen dört kurs tamamlanmış oldu.  Mayıs ve Temmuz aylarında sınıf öğretmenlerine, Nisan ve Ekim aylarında branş öğretmenlerine yönelik düzenlenen “Özel Yeteneklilerde Destek Eğitim Odası Eğitici Eğitimi” kursları ile bu yıl toplamda 350 öğretmen formatörlük belgesi aldı.  Formatör öğretmenlerimiz görev yaptıkları illerde idarecilere yönelik 6 saatlik “ Özel Yeteneklilerde Destek Eğitim Odası Farkındalık Semineri” ve öğretmenlere yönelik 18 saatlik “ Özel Yeteneklilerde Destek Eğitim Odası Farkındalık Kursu” vermektedir. 

       Gerçekleştirilen eğitimlerle özel yetenekli öğrencilerin destek eğitim odalarından daha aktif şekilde faydalanması ve destek eğitim odalarında verilen eğitimin niteliğinin geliştirilmesi hedeflenmektedir.

11-10-2016

 

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.