Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

ÖZEL YETENEKLİ ÖĞRENCİLERİN AİLELERİNE YÖNELİK "BİLİM VE SANAT MERKEZLERİ GELECEK TASARIMI AİLE EĞİTİM PROGRAMI" HAZIRLANDI

ÖZEL YETENEKLİ ÖĞRENCİLERİN AİLELERİNE YÖNELİK

Bilim ve Sanat Merkezleri'nde eğitim alan özel yetenekli öğrencilerimizin kariyer gelişimlerini desteklemek amacıyla öğrencilerimizin ailelerine yönelik gelecek tasarımı aile eğitim programı oluşturuldu. Program, özel yetenekli öğrencilerin gelecek tasarımlarının desteklenmesi sürecinde aileleri güçlendirmek amacıyla tasarlanan "ilk program" olma özelliğini taşımaktadır. 

Gelişimsel rehberlik anlayışı doğrultusunda hazırlanan programda; çocuğu tanıma, gelecek tasarımını destekleme, 21. yüzyıl becerileri ile meslek alanlarını keşfetme, kariyer seçeneklerini değerlendirme ve kariyer kararını destekleyen faktörler gibi farklı konuları kapsayan içerikler bulunmaktadır. Öğrencilerin gelişimsel ihtiyaçları doğrultusunda esnek bir yapıya sahip olacak şekilde tasarlanan "Bilim ve Sanat Merkezleri Gelecek Tasarımı Aile Eğitim Programı"nda içeriğin kültürel yapımıza ve temel değerlerimize uygun olmasına özen gösterildi.

Bilim ve Sanat Merkezleri Gelecek Tasarımı Aile Eğitim Programı kitabına ulaşmak için tıklayınız.

10-08-202310-08-2023

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.