Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

ÖZEL EĞİTİMDE MESLEKİ EĞİTİMİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ KAPSAMINDA OKUL ZİYARETİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

ÖZEL EĞİTİMDE MESLEKİ EĞİTİMİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ KAPSAMINDA OKUL ZİYARETİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Genel Müdürlüğümüz ve UNICEF iş birliği ile yürütülen "Özel Eğitimde Mesleki Eğitimin Güçlendirilmesi Projesi" kapsamında Ümit Kaplan Özel Eğitim Meslek Okuluna ziyaret gerçekleştirildi.  

Ziyarete; Genel Müdürümüz Cemal Özdemir, UNICEF Türkiye Temsilci Yardımcısı Paolo Marchi, UNICEF Eğitim Uzmanı Kamil Kurtul, UNICEF Eğitim Sorumluları Emine Çakıroğlu ile Utku Akman, Daire Başkanlarımız Fatih Paça ile Şule Doğanoğlu ve Yenimahalle İlçe Millî Eğitim Müdürü Veli Karakuş katıldı.   

Program dâhilinde heyet, Ümit Kaplan Özel Eğitim Meslek Okulu yöneticileri tarafından karşılanarak matbaa teknolojisi atölyesi, mobilya ve iç mekân tasarımı atölyesi, gıda teknolojisi atölyesi, güzellik ve saç bakım hizmetleri atölyesi ve el sanatları teknolojisi atölyesini gezdi.  

Atölyelerde öğrenciler tarafından yapılan çalışmalar anlatılarak çalışmaların yerinde gözlemlenmesi ve değerlendirilmesi imkânı sağlandı.  

Matbaa teknolojisi atölyesinde baskı etkinliği, mobilya ve iç mekân tasarımı atölyesinde nihale yapımı etkinliği, gıda teknolojisi atölyesinde erişte kesimi etkinliği, güzellik ve saç bakım hizmetleri atölyesinde saç kurutma ve fön çekimi etkinliği ve el sanatları teknolojisi atölyesinde keçe çalışması etkinliği izlendi.   

Atölyelerin gezilmesinden sonra toplantı odasına geçilerek okul tanıtım sunumu izlendi.   Tanıtımın ardından Genel Müdürümüz Sayın Cemal Özdemir; Özel Eğitimde Mesleki Eğitimin Güçlendirilmesi Projesinin güçlü yönlerini ve özel eğitimde mesleki eğitime katkılarını ayrıntılı olarak anlattı. Sayın Özdemir, UNICEF ve MEB iş birliğine değindi. Sayın Özdemir, özel eğitim kapsamında ilk defa böyle bir projenin yürütüldüğünü de ayrıca vurguladı.   

UNICEF Türkiye Temsilcisi Yardımcısı Sayın Paolo Marchi konuşmalarında bu okul ziyaretinin kendisini çok mutlu ettiğini, özel eğitimde mesleki eğitimi yerinde görerek projenin ne kadar önemli olduğuna bir kere daha inandığını, özel eğitim kapsamında yürütülen bu projenin ve yeni projelerin her zaman destekleneceğini ifade etti.   

Okul ziyareti iyi dilek ve temennilerle son buldu.

ÖZEL EĞİTİMDE MESLEKİ EĞİTİMİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ KAPSAMINDA ÖZEL EĞİTİM MESLEK OKULU ZİYARETİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.ÖZEL EĞİTİMDE MESLEKİ EĞİTİMİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ KAPSAMINDA ÖZEL EĞİTİM MESLEK OKULU ZİYARETİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.ÖZEL EĞİTİMDE MESLEKİ EĞİTİMİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ KAPSAMINDA ÖZEL EĞİTİM MESLEK OKULU ZİYARETİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.ÖZEL EĞİTİMDE MESLEKİ EĞİTİMİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ KAPSAMINDA ÖZEL EĞİTİM MESLEK OKULU ZİYARETİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.ÖZEL EĞİTİMDE MESLEKİ EĞİTİMİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ KAPSAMINDA ÖZEL EĞİTİM MESLEK OKULU ZİYARETİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.ÖZEL EĞİTİMDE MESLEKİ EĞİTİMİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ KAPSAMINDA ÖZEL EĞİTİM MESLEK OKULU ZİYARETİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.ÖZEL EĞİTİMDE MESLEKİ EĞİTİMİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ KAPSAMINDA ÖZEL EĞİTİM MESLEK OKULU ZİYARETİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.ÖZEL EĞİTİMDE MESLEKİ EĞİTİMİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ KAPSAMINDA ÖZEL EĞİTİM MESLEK OKULU ZİYARETİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.ÖZEL EĞİTİMDE MESLEKİ EĞİTİMİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ KAPSAMINDA ÖZEL EĞİTİM MESLEK OKULU ZİYARETİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.ÖZEL EĞİTİMDE MESLEKİ EĞİTİMİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ KAPSAMINDA ÖZEL EĞİTİM MESLEK OKULU ZİYARETİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.