Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

ÖZEL EĞİTİMDE 3. SANAT VE SPOR FESTİVALİ FARKLI İLLERDEKİ ÖZEL EĞİTİM İHTİYACI OLAN ÖĞRENCİLERİMİZİ BİR ARAYA GETİRDİ

ÖZEL EĞİTİMDE 3. SANAT VE SPOR FESTİVALİ FARKLI İLLERDEKİ ÖZEL EĞİTİM İHTİYACI OLAN ÖĞRENCİLERİMİZİ BİR ARAYA GETİRDİ

Özel eğitim ihtiyacı olan öğrenciler için düzenlenen Sanat ve Spor Festivali, bugün coşkulu bir açılış töreniyle başladı. Ankara'nın dört bir yanından gelen özel eğitim ihtiyacı olan öğrenciler festival alanında bir araya gelerek hem sanatın hem de sporun büyüleyici dünyasına adım attı.

Açılış törenine Genel Müdürümüz Doç. Dr. Sayın Mustafa OTRAR, Özel Eğitim ve Kaynaştırma Daire Başkanımız Sayın Fatih PAÇA, Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Yaşar KOÇAK, Gölbaşı İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Serap YILMAZ ve MİA Vakfı Başkanı Sayın M. İhsan ARSLAN katılım sağladı.

"Özel Eğitimde Sanat ve Spor Festivali"nin açılışı Genel Müdürümüz Doç. Dr. Sayın Mustafa OTRAR tarafından yapıldı. Sayın OTRAR, öğrencilerin sanat ve sporun birleştirici gücüyle bir araya gelmesinin önemini vurguladı.

Festivalin açılış töreni, renkli görüntülere sahne oldu. Özel eğitim öğrencileri; dans gösterileri, müzik performansları ve spor etkinlikleriyle izleyicilere unutulmaz anlar yaşattı.

Festival programı resim sergisinin açılışı ile başladı. Programda; sırasıyla Sincan Yılmaz Balaban İşitme Engelliler Ortaokulu ve Hacılar İlkokulu öğrencileri tarafından işaret dili ile İstiklal Marşımızın okunması, Hayalimdeki Ağaç konulu Ulusal Özel Eğitim Resim Yarışmasına 59 ilden 850 resim ile katılan öğrenciler arasından Iğdır, Edirne, Bursa, Trabzon ve Ankara illerinden dereceye girenlere ödüllerinin takdimi, Halise Arslan Özel Eğitim Okulları öğrencileri tarafından Genel Müdürümüz Doç. Dr. Sayın Mustafa OTRAR ve MİA Vakfı Başkanı Sayın Mehmet İhsan ARSLAN'a hediye verilmesi, "Dilimizin Zenginlikleri Projesi" kapsamında düzenlenen video yarışmasında dereceye giren Halise Arslan Özel Eğitim Ortaokulu 6. sınıf öğrencisi Serin METE'nin "Orda Bir Köy Var Uzakta" şiirini okuması, Ümit Kaplan Özel Eğitim Meslek Okulu öğrencileri tarafından sunulan halk oyunları gösterisi, Mitat Enç Görme Engelliler Okulu öğrencileri Ada KARAKOCAOĞLU'nun piyano ve Alper Samet DEDE'nin keman gösterisi ile Müzik Öğretmeni Onur ULUALP'ın kanun dinletisi ve Mia Yaşam Merkezi "Üç Kuşak Konseri" ile devam etti.

Ardından görme engelli öğrenciler ile protokol tarafından Golbol müsabakası gerçekleştirildi. Festivale katılan okulların standları ziyaret edilerek ilk günkü program tamamlandı.

Festivale destek veren MİA Vakfı'na ve katılım sağlayan tüm paydaşlarımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Festival 15-16 Mayıs 2024 tarihlerinde Ankara genelinde 500 özel eğitim ihtiyacı olan öğrencinin katılımı ile devam edecektir.

14-05-202414-05-202414-05-202414-05-202414-05-202414-05-202414-05-2024

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.