Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Çalıştayı

Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Çalıştayı

81 ilimizin özel eğitim ve rehberlik hizmetlerinden  sorumlu şube müdürleri ve şeflerinin katılımı ile 09-13 Kasım 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilecek çalıştay  Antalya’da başladı.

Özel eğitim ve rehberlik alanında illerde yaşanan sorunların ve çözüm önerilerinin değerlendirileceği çalıştaya katılan Genel Müdürümüz Sayın Celil GÜNGÖR bir konuşma yaptı. Konuşmasında bu tür toplantıların önemine değinen GÜNGÖR, “İlk defa 2014 Kasım ayında özel eğitim ve rehberlik hizmetleri şube müdürleri ile bir araya gelmiştik. İkincisini bugün Antalya’da gerçekleştiriyoruz. Bu çalıştayımızda illerinizdeki hizmetleri, yaşanan sorunları ve çözüm önerilerini konuşacağız. Aynı zamanda Bilgi İşlem Dairesi, Destek Hizmetleri gibi Bakanlığımızın çeşitli birimlerinden de Daire Başkanı ve uzman düzeyinde katılımcılarımız var, çalışma alanımızla ilgili bu birimlerle de bilgi alışverişinde bulunabileceksiniz." diye konuştu. Genel müdürlüğümüzün hizmet alanlarına kısaca değinen GÜNGÖR, "Özel eğitim hizmetlerinin önemi her geçen gün artmaktadır. Hizmet alanımız eskiden olduğu gibi sadece özel eğitim okul/kurumlarımızdan ibaret değil. Çünkü kaynaştırma öğrencilerimiz Bakanlığımıza bağlı her tür ve kademedeki tüm okullarımızda eğitim görmekteler, buda demek oluyor ki hizmet alanımız yeni özel eğitim konteksinde eğitimin her kademesini kapsıyor. Dolayısıyla eğitimin bütün alanlarında olmamız gerekiyor." diye belirtti. Katılımcılara özverili çalışmalarından ötürü teşekkür eden Genel Müdürümüz, çalıştayın başarılı geçmesini temenni ederek konuşmasını bitirdi.

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.