Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

ÖZEL EĞİTİM UYGULAMALARI ÇERÇEVE KURS PROGRAMI BAŞLIYOR

ÖZEL EĞİTİM UYGULAMALARI ÇERÇEVE KURS PROGRAMI BAŞLIYOR

Özel eğitim alanında ders ücreti karşılığında görevlendirilen öğretmenlerin alana yönelik bilgi ve becerilerini geliştirmek ve sunulan eğitim hizmetlerinin niteliğini artırmak amacıyla Genel Müdürlüğümüz tarafından planlanan "Ücretli Öğretmenler İçin Özel Eğitim Uygulamaları Çerçeve Kurs Programı", güncellenen içeriği ile yeniden uygulamaya konuluyor. 

Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğümüzce 2016 yılında "Ücretli Öğretmenler İçin Özel Eğitim Uygulamaları Çerçeve Kurs Programı" başlatılmış, 2017-2018 Eğitim ve Öğretim yılından itibaren de söz konusu kurs programını tamamlayanlar arasından özel eğitimde ders ücreti karşılığında görevlendirme yapılmıştı. 

Hâlihazırda görev yapan öğretmenlerden "Ücretli Öğretmenler İçin Özel Eğitim Uygulamaları Çerçeve Kurs Programı"na katılmamış olanlara yönelik millî eğitim müdürlükleri tarafından hayat boyu öğrenme kurumlarında kurs programı başlatılarak bu öğretmenlerin gereken eğitimleri alması sağlanacaktır.

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.