Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

ÖZEL EĞİTİM UYGULAMA OKULLARINDA BECERİ UYGULAMA ALANLARI KILAVUZU

ÖZEL EĞİTİM UYGULAMA OKULLARINDA BECERİ UYGULAMA ALANLARI KILAVUZU

Özel eğitim uygulama okullarında özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilere farklı gelişim alanlarında özel eğitim hizmeti ve desteği sunmak, eğitim ortamlarını standart hale getirerek kalitesini artırmak, düzenlenen aktif öğrenme ortamları ile olumlu davranış gelişimini sağlamak için çalışmalarımız devam etmektedir.

Özel eğitim uygulama okullarında öğrenim gören öğrencilerin farklı alanlarda kendilerini tanımalarına, yaparak yaşayarak aktif öğrenmelerine, yeteneklerini geliştirmelerine,  yapılandırılmış öğrenme ortamlarında gerçek hayatı modellemelerine olanak sağlanması amacıyla öğretim ortamlarının oluşturulması yönünde özel eğitim uygulama okullarında (I, II ve III. kademe) 100 Görsel Sanatlar, 100 Müzik, 288 Bahçe ve Hayvan Bakımı, 120 Beden Eğitimi ve Spor ile 180 Duyu ve Hareket Geliştirme Uygulama Alanı olmak üzere 5 Beceri Uygulama Alanının standart halde kurulması amacıyla fiziki şartları uygun olan özel eğitim uygulama okullarında toplam 788 Beceri Uygulama Alanı kurulması çalışmaları tamamlanmış olup yaygınlaştırma çalışmaları devam etmektedir.

Bu doğrultuda özel eğitim uygulama okullarında beceri uygulama alanlarının amacı, kapsamı, kazanımları, standart alan malzemelerinin özelliklerini ilişkin katalog ve örnek etkinlikleri içeren kılavuz çalışması tamamlanmıştır.

Söz konusu kılavuzun basılı olarak ülke genelindeki tüm özel eğitim uygulama okullarına gönderilmesi çalışmaları devam etmektedir.

 

Özel Eğitim Uygulama Okullarında Beceri Uygulama Alanları Kılavuzu'na ulaşmak için tıklayınız.

 

ÖZEL EĞİTİM UYGULAMA OKULLARINDA BECERİ UYGULAMA ALANLARIÖZEL EĞİTİM UYGULAMA OKULLARINDA BECERİ UYGULAMA ALANLARIÖZEL EĞİTİM UYGULAMA OKULLARINDA BECERİ UYGULAMA ALANLARIÖZEL EĞİTİM UYGULAMA OKULLARINDA BECERİ UYGULAMA ALANLARIÖZEL EĞİTİM UYGULAMA OKULLARINDA BECERİ UYGULAMA ALANLARI

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.