Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

“Özel Eğitim Politikaları Eğitimi Çalıştayı” Antalya’da Başladı

“Özel Eğitim Politikaları Eğitimi Çalıştayı” Antalya’da Başladı

 

81 ilimizin özel eğitim ve rehberlik hizmetlerinden sorumlu il milli eğitim müdür yardımcıları, şube müdürleri ve şeflerinin katılımı ile 24-27 Ekim 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan “Özel Eğitim Politikaları Eğitimi Çalıştayı” Antalya’da başladı. 

Özel eğitim ihtiyacı olan bireylerin eğitim-öğretim süreçleri, özel eğitim uygulamaları ve mevzuatı konusunda bilgilendirilmelerin sağlanması amacıyla gerçekleştirilen çalıştayda konuşma yapan Genel Müdürümüz Sayın Celil GÜNGÖR, son yıllarda özel eğitim alanında yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezlerindeki atölyelerin donatımı, özel eğitim alanındaki öğretmen ihtiyacının karşılanması amacıyla norm fazlası ve ücretli öğretmenlere yönelik eğitim verilmesi, Özel Eğitim İş Uygulama Merkezlerinin ders programlarının hazırlanması, Bilim ve Sanat Merkezlerine öğretmen seçimi konularında açıklamalarda bulundu.

Konuşmasında bu tür toplantıların önemine değinen Genel Müdürlüğümüz Eğitim Politikaları Daire Başkanı Ertan GÖV, bu çalıştayda illerdeki özel eğitim hizmetlerindeki uygulamaların, yaşanılan güçlüklerin ve çözüm önerilerinin konuşulacağını ifade etti. Genel Müdürlüğümüzün hizmet alanlarına kısaca değinen GÖV, son yıllarda özel eğitim alanında gerçekleştirilen projeler ve çalışmalarla ilgili bilgilendirmede bulundu. Katılımcılara özverili çalışmalarından ötürü teşekkür eden Daire Başkanımız, çalıştayın başarılı geçmesini temenni ederek konuşmasını tamamladı. Çalıştay, Genel Müdürlüğümüzün ilgili birimlerinin sunumlarıyla 27 Ekim Perşembe gününe kadar devam edecektir.


 25-10-201625-10-2016

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.