Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

ÖZEL EĞİTİM PANSİYONLARININ İYİLEŞTİRİLMESİ VE GELİŞTİRİLMESİ ÇALIŞTAYI DÜZENLENDİ

ÖZEL EĞİTİM PANSİYONLARININ İYİLEŞTİRİLMESİ VE GELİŞTİRİLMESİ ÇALIŞTAYI DÜZENLENDİ

Bakanlığımızca özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilere sunulan eğitim hizmetlerinin niteliğinin artırılmasına yönelik çalışmalar devam ediyor. İşitme, görme veya bedensel yetersizliği olan öğrencilere barınma hizmeti sunan özel eğitim okul pansiyonlarında öğrencilerin beslenme, dinlenme, temizlik, ders çalışma ve spor yapma gibi ihtiyaçlarını karşıladıkları kullanım alanlarını standart yapıya kavuşturmak, ev ortamı sıcaklığını sağlamak, yeni yaşam alanları oluşturmak ve pansiyonları öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılayacak teknolojik cihazlarla donatmak amacıyla "Öğrenci Yurtlarının ve Pansiyonlarının İyileştirilmesi ve Geliştirilmesi Projesi" uygulamaya konuldu.

Bu proje kapsamında 24-28 Temmuz 2023 tarihleri arasında Yalova Şaban Temuge Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Oteli'nde "Özel Eğitim Pansiyonlarının İyileştirilmesi ve Geliştirilmesi Çalıştayı" düzenlendi. Çalıştaya Bakanlığımızın farklı birimlerinden katılımcılar ile pansiyonlu özel eğitim okullarında görev yapan okul yöneticileri katılım sağladı.

Özel Eğitim ve Kaynaştırma Daire Başkanı Sayın Şule DOĞANOĞLU kapanış konuşmasında tüm katılımcılara katkılarından dolayı teşekkür etti. Ayrıca projenin uygulamaya konulması ile birlikte pansiyonlu özel eğitim okullarının nitelikli bir yapıya kavuşacağını vurguladı.  Pansiyonu olan özel eğitim okullarında eğitim alan özel eğitim ihtiyacı olan; işitme, görme veya bedensel yetersizliği olan öğrencilerin ev ortamı sıcaklığında ihtiyaçlarına uygun şekilde uyarlanmış eğitim ortamlarında öğrenimlerini sürdürmeye devam edeceklerini belirtti.

31-07-202331-07-202331-07-202331-07-202331-07-202331-07-2023

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.