Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

ÖZEL EĞİTİM OKULLARINA YÖNELİK HAZIRLANAN KAPSAMLI GELİŞİMSEL REHBERLİK PROGRAMLARINDA SONA GELİNDİ

ÖZEL  EĞİTİM  OKULLARINA  YÖNELİK HAZIRLANAN  KAPSAMLI  GELİŞİMSEL REHBERLİK PROGRAMLARINDA SONA GELİNDİ

Özel eğitim okullarına yönelik Kapsamlı Gelişimsel Rehberlik Programı (KGRP) geliştirme çalışmaları kapsamında uzman akademisyenlerin önderliğinde farklı illerden gelen rehber öğretmen/psikolojik danışmanların katılımıyla Ankara'da dördüncü ve son çalıştay gerçekleştirildi.

Genel Müdürümüz Sayın Doç. Dr. Mustafa OTRAR ve Rehberlik Hizmetleri Daire Başkanımız Sayın Serpil ALTUNCU VAROL da çalışmalara katılarak destek verdi.

Sayın OTRAR, alan için büyük ihtiyaç olan bu programın hazırlanmasında sona gelinmesinden dolayı mutluluğunu ifade ederek programın hazırlanma sürecinde emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti.

Özel eğitim öğrencileri için geliştirilen ve tasarım aşamasına hazır hale gelen KGRP' nin dünyada ilk olması dolayısıyla fikri mülkiyet ve patent hakkının alınmasına ilişkin iş ve işlemler başlatıldı.

08-02-2024

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.