Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

ÖZEL EĞİTİM ÖĞRENCİLERİMİZLE TATİLDE DE BERABERİZ

Özel Eğitim Öğrencilerimiz İçin Ara tatilde Aileleriyle Birlikte Eğlenerek Vakit Geçirecekleri Tatilde Eğlenceli Etkinlikler Kitabımız Yayınlanmıştır.    
ÖZEL EĞİTİM ÖĞRENCİLERİMİZLE TATİLDE DE BERABERİZ

Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından özel eğitim öğrencilerimize yönelik ara tatilde aileleriyle birlikte eğlenerek vakit geçirecekleri etkinlikler hazırlandı.

 

 "Tatilde Eğlenceli Etkinlikler" kitabında öğrencilerimizin aileleriyle birlikte yapabileceği her gün için üç etkinlik bulunmakta olup, etkinliklerin tamamının da tüm engel gruplarına göre uyarlaması yapıldı. Toplamda 150 sayfadan oluşan "Tatilde Eğlenceli Etkinlikler" kitabında üç hafta 15 günü kapsayacak etkinlikler, özel öğrencilerimizin günlük yaşam becerilerine, akademik gelişimlerine ve sosyal hayatına katkı sağlayacaktır. Etkinliklerin tamamı "zihinsel yetersizliği ve otizm spektrum bozukluğu, görme, işitme ve bedensel yetersizliği, dil ve konuşma bozukluğu, dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu" engel türleri için uyarlandı ve kitabımızda "veliye öneriler" bölümünde yerini aldı.

 

"Tatilde Eğlenceli Etkinlikler" kitabımız, tüm öğretmen, öğrenci ve velilerimizin ara tatilde etkin bir şekilde faydalanılabilmesi için http://orgm.meb.gov.tr/www/tatilde-eglenceli-etkinlikler-kitabi/icerik/1569 adresinde paydaşlarımızın erişimine açıldı.

 

"Tatilde Eğlenceli Etkinlikler" kitabımız ile ara tatilde tüm öğretmen, veli ve öğrencilerimizin eğlenceli zamanlar geçirmesini temenni ediyor, hayırlı olmasını diliyoruz.

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.