Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

ÖZEL EĞİTİM MESLEK OKULU TASLAK ÖĞRETİM PROGRAMLARI 7-18 OCAK 2021 TARİHLERİ ARASINDA ASKIYA ÇIKARILMIŞTIR.

ÖZEL EĞİTİM MESLEK OKULU TASLAK ÖĞRETİM PROGRAMLARI 7-18 OCAK 2021 TARİHLERİ ARASINDA ASKIYA ÇIKARILMIŞTIR.

 

İlköğretimlerini tamamlayan, genel ve mesleki ortaöğretim programlarına devam edemeyecek hafif düzeyde zihinsel yetersizliği/otizmi olan bireylerin temel yaşam becerilerini geliştirmek, topluma uyumlarını sağlamak, onlara iş ve mesleğe yönelik bilgi ve beceriler kazandırmak amacıyla açılmış olan özel eğitim meslek okullarında uygulanan öğretim programlarının güncellenmesine yönelik Genel Müdürlüğümüzce bir çalışma yapılmıştır. Bu çalışma neticesinde Türkçe, Matematik, Sosyal Hayat, Görsel Sanatlar, Beden Eğitimi ile Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersleri için taslak öğretim programları hazırlanmıştır. Söz konusu programlar, Talim ve Terbiye Kuruluna sunulmadan önce paydaşların ve ilgililerin görüş ve değerlendirilmelerinin alınması amacıyla 7-18 Ocak  2021 tarihleri arasında askıya çıkarılmıştır.

Taslak Özel Eğitim Meslek Okulu Öğretim Programlarına ulaşmak, görüş ve değerlendirmede bulunmak için tıklayınız.

 

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.