Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

ÖZEL EĞİTİM MESLEK OKULLARI VE ÖZEL EĞİTİM MESLEK LİSELERİNİN ÜRÜN, ÜRETİM, SATIŞ İÇERİKLİ KATOLOĞU İLE ÖZEL EĞİTİMDE MESLEKİ EĞİTİM KİTABI HAZIRLIKLARI ÇALIŞTAYI YAPILDI

ÖZEL EĞİTİM MESLEK OKULLARI VE ÖZEL EĞİTİM MESLEK LİSELERİNİN ÜRÜN, ÜRETİM, SATIŞ İÇERİKLİ KATOLOĞU İLE ÖZEL EĞİTİMDE MESLEKİ EĞİTİM KİTABI HAZIRLIKLARI ÇALIŞTAYI YAPILDI

Özel Eğitim ve Kaynaştırma Daire Başkanı Sayın Cemal Özdemir ile Araştırma Geliştirme ve Projeler Daire Başkanı Sayın Fatih Paça'nın katılımlarıyla 08.08.2022 tarihinde Ankara Çankaya Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde "Özel Eğitim Meslek Okulları ve Özel Eğitim Meslek Liselerinin Ürün, Üretim, Satış İçerikli Katoloğu ile Özel Eğitimde Mesleki Eğitim Kitabı Hazırlığı Çalıştayı" başlamış ve sahadan gelen altı öğretmen ile beş gün süren bir çalışma süreci sonrasında 12.08.2022 tarihinde sonuçlanmıştır.

Çalıştayda Genel Müdürlüğümüze bağlı özel eğitim meslek okulları ile özel eğitim meslek liselerinin 2022 yılının ilk çeyreğinden itibaren kapasite, ihtiyaç, ürün, üretim ve mesleki eğitim boyutlarında yapılan analizleri ve ilgili okul yöneticileriyle yapılan toplantı sonuçları gözden geçirilmiştir. Bu kapsamda söz konusu okul türlerine ait okul temelli sonuçlar elde edilmiş; il, ilçe ve okul tabanlı mesleki eğitim haritaları oluşturulmuştur. Bu veriler ışığında "Üretime Uzanan Özel Eller 2022 Ürün Kataloğu" taslağı ve kamu yararına hazırlanan özel eğitimde mesleki eğitimi birçok boyutta ele alan "Özel Eğitimde Mesleki Eğitim Kitabı" taslağı oluşturulmuştur.

Öğrenci, mesleki eğitim ve sektör üçgeni içerisinde ürün ve hizmetin kalitesinin yerinde destekler sağlanarak artırılması özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilerin mezuniyet sonrası istihdam olanaklarının artmasını sağlayacaktır. Özel eğitim ihtiyacı olan bireylerin istihdam öncesinde sektörlerin ihtiyaç ve gelişimlerine uygun mesleki becerilerle donatılması bu bireylerin istihdam edilme oranlarını artıracağı gibi üretime dayalı toplumsal bütünleşme ve farkındalık da oluşturması beklenmektedir. 

ÖZEL EĞİTİM MESLEK OKULLARI VE ÖZEL EĞİTİM MESLEK LİSELERİNİN ÜRÜN, ÜRETİM, SATIŞ İÇERİKLİ KATOLOĞU İLE ÖZEL EĞİTİMDE MESLEKİ EĞİTİM KİTABI HAZIRLIKLARI ÇALIŞTAYI YAPILDI.ÖZEL EĞİTİM MESLEK OKULLARI VE ÖZEL EĞİTİM MESLEK LİSELERİNİN ÜRÜN, ÜRETİM, SATIŞ İÇERİKLİ KATOLOĞU İLE ÖZEL EĞİTİMDE MESLEKİ EĞİTİM KİTABI HAZIRLIKLARI ÇALIŞTAYI YAPILDI.ÖZEL EĞİTİM MESLEK OKULLARI VE ÖZEL EĞİTİM MESLEK LİSELERİNİN ÜRÜN, ÜRETİM, SATIŞ İÇERİKLİ KATOLOĞU İLE ÖZEL EĞİTİMDE MESLEKİ EĞİTİM KİTABI HAZIRLIKLARI ÇALIŞTAYI YAPILDI.ÖZEL EĞİTİM MESLEK OKULLARI VE ÖZEL EĞİTİM MESLEK LİSELERİNİN ÜRÜN, ÜRETİM, SATIŞ İÇERİKLİ KATOLOĞU İLE ÖZEL EĞİTİMDE MESLEKİ EĞİTİM KİTABI HAZIRLIKLARI ÇALIŞTAYI YAPILDI.

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.