Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

Özel Eğitim Materyalleri Kataloğu Yayınlandı

Özel Eğitim Materyalleri Kataloğu Yayınlandı

Toplumun ayrılmaz bir parçası olan engelli bireylerin eğitim öğretim imkânlarından en üst düzeyde yararlanmalarını sağlamak amacıyla 66 farklı çeşit materyal seti hazırlanarak ilk aşamada orta-ağır düzeyde zihinsel yetersizliği ve otizm spektrum bozukluğu olan bireylerin öğrenim gördüğü okullara ulaştırılmıştır.

Özel eğitime ihtiyacı olan öğrencilerin bireysel özellikleri ve gelişim alanlarındaki ihtiyaçları dikkate alınarak hazırlanan materyaller öğrencilere yaparak yaşayarak öğrenme imkânı sunacak, böylelikle eğitim sürecini kolaylaştıracak ve kalıcı hale getirecektir. Hazırlanan materyallerin üretimi özel eğitim mesleki eğitim merkezlerine devam eden engelli öğrencilerimiz tarafından gerçekleştirilmiştir. Böylece özel eğitim materyallerini doğrudan özel öğrencilerin üretmesi sağlanarak öğrenme süreçleri zenginleştirilmiştir. Yürüttüğümüz çalışma bu yönüyle ilk olma özelliği taşımaktadır.

2017-2018 eğitim öğretim yılında özel eğitim uygulama (I. ve II. kademe) okulları ile özel eğitim iş uygulama (III. kademe) okullarına dağıtımı yapılan özel eğitim materyallerinin 2018-2019 eğitim öğretim yılında diğer okullar bünyesinde faaliyette bulunan özel eğitim sınıflarına dağıtılması planlanmaktadır.

Özel eğitim materyallerinin tanıtımı ve kullanım kılavuzu niteliği taşıyan kataloğa ulaşmak için tıklayınız.  

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.