Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

Özel Eğitim Materyal ve Etkinlik Yarışması Düzenleniyor

       Genel Müdürlüğümüz ve Toplumsal Gelişim Merkezi Eğitim ve Sosyal Dayanışma Derneği (TOGEMDER) işbirliği ile Özel Eğitim Materyal ve Etkinlik Yarışması düzenlenecektir.   

      Ülkemizde özel eğitim hizmetlerinde kullanılan mevcut materyal ve etkinliklerin dışında yenilikçi, özgün, işlevsel etkinlik ve materyallerin üretilmesi, alanda görev yapan tüm eğitimciler tarafından bilinmesi, paylaşılması ve model teşkil etmesi amacıyla düzenlenecek yarışma, materyal ve etkinlik olmak üzere iki ayrı kategoride gerçekleşecektir. Görme, işitme, zihinsel, bedensel yetersizlik, özel öğrenme güçlüğü, dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu, dil ve konuşma güçlüğü ile yaygın gelişimsel bozukluk olmak üzere sekiz yetersizlik alanında materyal ve etkinlikler ile müracaat edilebilecek olan yarışmanın başvuruları, 22 Şubat-20 Mayıs 2016 tarihleri arasında alınacaktır. Yarışmaya Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı resmî ve özel okul/kurumlarda görev yapan öğretmen ve yöneticiler ile devlet ve vakıf üniversitelerinde öğrenim gören öğrenciler (yüksek lisans ve doktora öğrencileri dâhil) başvuru yapabilecektir.

          Katılım koşulları, takvim, dereceye giren materyal ve etkinlikler için verilecek ödüllere ilişkin detaylı açıklamalar yarışma kılavuzunda yer almaktadır. Yarışmayla ilgili tüm dokümanlar aşağıda yer almaktadır.

          Ayrıntılı bilgi ve sorular için telefon numarası:  Hülya AĞIN HAYKIR (312 4133044)

                                                                              Mehmet Akif SÜTCÜ (312 4133755)

 

 

Yarışma iki kategoride gerçekleştirilecek olup materyal kategorisinde 20; etkinlik kategorisinde 20 olmak üzere toplam 40 kişiye para ödülü verilecektir. 

Materyal yarışması ödülleri: Birinciye 5000 TL,

                                         İkinciye 4000 TL,

                                         Üçüncüye 3000 TL

                                         On yedi kişiye 1000´er TL

 

Etkinlik yarışması ödülleri: Birinciye 5000 TL,

                                        İkinciye 4000 TL,

                                        Üçüncüye 3000 TL

                                        On yedi kişiye 1000´er TL

  

 

Yarışma ile ilgili genelgeyi indirmek için tıklayınız.

 

Yarışma Kılavuzunu indirmek için tıklayınız.

 

Başvuru Formunu indirmek için tıklayınız.

 

Etkinlik Formunu indirmek için tıklayınız.

 

Materyal Formunu indirmek için tıklayınız.

 

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.